uk
Знайомство з курсом

Знайомство з курсом "КД" відбулося на Дніпропетровщині

24.11.2021
34

23 листопада з презентацією «Програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» і їхнє використання в умовах Нової української школи» перед освітянами Дніпропетровської області виступила  керівниця творчої групи розробників «КД», менеджерка освітніх проєктів ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» Маргарита Араджионі. Захід, на який були запрошені представники адміністрацій закладів загальної середньої освіти (переважно директори шкіл та їх заступники), відбувся в онлайн форматі. На  подію, яку було заздалегідь проанонсовано методистами та викладачами Дніпровської академії неперервної освіти, «завітало» 100  педагогів, і це максимальна кількість учасників, на яку може бути розрахована платформа Zoom. Одразу відзначимо, що для решти, які були зареєстровані та не потрапили на Презентацію (а це майже ще півсотні освітян) буде вже 25 листопада проведено додаткову зустріч.

А під час теперішньої, пані Маргарита представила  єдиний на сьогодні наскрізний курс у системі формальної освіти України – курс «Культура добросусідства». Розповіла про його цілі та завдання, приділила увагу структурі програм «КД», їх наступності та дієвості. Головний акцент зустрічі було зроблено на новій програмі курсу, яку було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження з 2022 року як предмету інваріантної частини (альтернативу програмам курсу «Етики» і «Вчимося жити разом» в соціальній і здоров’язбережувальної галузі). Йдеться про Модельну програму  предмету «Культура добросусідства» для 5-6 класів, яка базується на таких ціннісних орієнтирах, як дитиноцентризм, визнання унікальності, талановитості й ідентичності кожної людини, недискримінація, доброчесність, здоров’я, добробут і безпека.  Ці орієнтири мають забезпечити гармонійний розвиток, цілісне світосприйняття, утвердження людської гідності, вільної особистості й активного громадянства підростаючої людини.

Вся інформація щодо даної програми та її переваг була надзвичайно важливою для всіх присутніх, адже трохи більше ніж за два місяці для адміністрацій   навчальних закладів прийде час визначатися із програмами курсів за вибором. А Програма «КД» сучасна та актуальна і  має повне методичне забезпечення, а викладачі курсу мають можливість проходити спеціальне навчання та отримують постійну методичну та менторську підтримку.

І ще,  вже в цьому році Модельну програму «КД» для 5 класів апробують в  36 закладах зі 136 пілотних шкіл НУШ і впровадження курсу відбувається надзвичайно результативно! Тож є всі підстави і для освітян Дніпропетровщини зробити вірний вибір на користь «Культури добросусідства» і стати частиною її Всеукраїнської родини!

 

 

Захід відбувся  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» за підтримки  Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні