uk
ЗАТВЕРДЖЕНО ЗВІТ  ТА ВИЗНАЧЕНО ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

ЗАТВЕРДЖЕНО ЗВІТ ТА ВИЗНАЧЕНО ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

03.04.2021
594

2 квітня відбулися чергові Загальні збори ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». Зустріч членів організації проходила на платформі Zoom, проте її онлайн формат  абсолютно не завадив активному обговоренню питань порядку денного.  Навіть  навпаки,  сприяв результативності зборів, бо надав можливість доєднатися до участі у них максимальної кількості представників майже з усіх областей країни. І привітання звідусіль почали лунати ще до офіційного початку засідання. Обмін позитивними емоціями, віртуальними обіймами  та  гарними новинами, ідеями та думками, зокрема і щодо майбутньої зустрічі оффлайн, все це налаштувало учасників зборів на продуктивну роботу.  

А розпочалася вона з вітальних слів Голови правління організації Євгена Заблудовського та Голови зборів Маргарити Араджионі. Саме пані Маргарита, авторка курсу «Культура добросусідства» та керівниця проєкту  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України» (тривав з травня 2020 року по лютий 2021 та фінансувався Посольством  Королівства Норвегії в Україні) звітувала перед членами організації щодо його реалізації.

З найважливіших результатів діяльності в межах проєкту визначено: підписання договорів про співпрацю із 23 обласними закладами післядипломної педагогічної освіти; розробка 8 програм для навчання педагогів методиці викладання «КД»  в ЗППО (можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/nxwe); навчання 89 тренерів «КД» та успішна сертифікація 75 з них;  проведення 9 семінарів, зокрема міжрегіональних, на яких пройшли навчання 235 педагогів Волинської, Миколаївської, Полтавської, Черкаської, Тернопільської, Івано-Франківської областей; розробка 8 посібників та завершення роботи над освітньою програмою «КД: я досліджую світ» 1 цикл; проведення VIII Всеукраїнської робочої наради з питань апробації  і впровадження курсу «Культура добросусідства» в онлайн форматі (записи відеотрансляцій за посиланням: http://surl.li/pmkf). Пані Маргаритою також було презентовано оновлену  брошуру  «Культура добросусідства. Інтегрований наскрізний курс» та рекламний буклет  «Культура добросусідства», як ефективні  інструменти завдяки яким можна популяризувати ідеї курсу. До речі, обидва видання  вже активно поширюються регіональними координаторами з впровадження «КД» серед освітянської та батьківської спільнот ( http://surl.li/mutw).

Слід відзначити, що стислий, проте дуже змістовний звіт керівниці проєкту, також, як і фінансовий звіт, наданий фінансовою директоркою Ларисою Вербовською, були одностайно та схвально затверджені учасниками Загальних зборів організації.

Серед питань, які були внесені до порядку денного були ще два Звіти: про програму онлайн-тренінгів на платній основі, які тренерами організації проводилися з вересня по грудень минулого року і під час яких пройшли навчання 238 педагогів, та про роботу у 2020 році Правління ГО. Його Голова, Євген Заблудовський, звернув увагу на те, що всю діяльність членів Правління було спрямовано на усебічну підтримку та розвиток курсу «Культура добросусідства», зокрема на пошук грантових програм та альтернативних джерел фінансування. Можна констатувати, із усіма складними завданнями впоралися успішно, навіть тоді, коли виникла необхідність максимально швидко адаптуватися до формату онлайн. Тож, вже з урахуванням нових умов та викликів обговорили плани на майбутнє, визначили шляхи ефективної взаємодії в потужній команді організації, яка поповнилися ще 13 новими членами, окреслили перспективи подальшого руху, звичайно, до успіху, до реалізації самих сміливих ідей та проєктів,  до змін в освітньому просторі.