uk
З ПІЛОТНОЮ ПРОГРАМОЮ

З ПІЛОТНОЮ ПРОГРАМОЮ "КД" ДЛЯ 5-6 КЛАСІВ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ НА ЗАКАРПАТТІ

08.11.2021
58

Трохи більше року минуло з моменту офіційного підписання договору про співпрацю між ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» та Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти, проте плідна діяльність з освітянами Закарпаття щодо впровадження курсу «Культура добросусідства» розпочалася ще в 2017.

А 8 листопада 2021 відбулася подія, яка має стати початком нового етапу партнерства ЗІППО, нашої організації та педагогічної спільноти регіону. Керівниця творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерка освітніх проєктів Маргарита Араджионі  під час онлайн зустрічі з викладачами інституту, представниками адміністрацій закладів освіти області та представниками відділів освіти громад та районів виступила з презентацією «Програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» і їхнє використання в умовах Нової української школи».

Кожен з 43 учасників спілкування на платформі Zoom із зацікавленням дізнався від пані Маргарити, що  «Культура добросусідства» представляє собою унікальний український освітній продукт, концептуальна основа якого була розроблена ще у 2003-2005 роках, що в ньому закладені системний, компетентнісний, інтегрований, особистісно-діяльнісний підходи з акцентом на розвиваючий та виховний аспекти освіти і що наразі «КД» залишається єдиним наскрізним курсом у системі формальної освіти України і у різних формах  ефективно впроваджується у 21 області країни. Приділила увагу авторка курсу і структурі програм «КД», їх наступності та дієвості. Проте головний акцент зустрічі було зроблено на новій програмі курсу, яку було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження з 2022 року як предмету інваріантної частини (альтернативу програмам курсу «Етики» і «Вчимося жити разом» в соціальній і здоров’язбережувальної галузі).

Мова йде про Модельну навчальну програму предмету «Культура добросусідства»  для 5–6 класів закладів загальної середньої освіти. Пані Маргарита підкреслила, що програма логічно продовжує реалізацію завдань соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі, зазначених у Державному стандарті початкової освіти, які впроваджуються через інтегрований курс «Я досліджую світ», а також всіх існуючих програм спецкурсу «Культура добросусідства». Після чого детально ознайомила освітян зі містом Програми, з метою і завданнями на виконання яких її спрямовано.  Дізналися присутні і про те, що Програма має повне методичне забезпечення, а викладачі курсу мають можливість проходити спеціальне навчання та отримують постійну методичну та менторську підтримку. Вже цього року зі 136 пілотних шкіл НУШ Модельну програму «КД» обрали 36 закладів освіти, серед них є і дві школи з  Закарпаття. І перші відгуки від вчителів-першопроходьців  надзвичайно позитивні, адже вони бачать, що буквально на очах змінюються, дорослішають та мудрішають їхні учні, які з нетерпінням очікують кожного уроку з «Культури добросусідства».

І є всі сподівання, які і висловила Маргарита Араджионі: «Шо в такому полікультурному регіоні як Закарпаття, де впровадження нашої програми є дуже актуальним, вже в наступному навчальному році обов’язково збільшиться кількість вчителів, які виберуть програму «КД». 

 

Захід відбувся  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» за підтримки  Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні