uk
ВІТАЄМО НОВИХ ТРЕНЕРІВ

ВІТАЄМО НОВИХ ТРЕНЕРІВ "КД"!

17.12.2021
124

До активної діяльності з підготовки педагогів для викладання наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в різних ланках освіти готові долучитися ще 20 нових тренерів! Вони з успіхом завершили навчання за програмою* (повна назва нижче) підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників на тренінгу для тренерів. Захід, який було організовано та проведено фахівцями ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», проходив з 10 по 15 грудня в мальовничому Кам’янець-Подільську на Хмельниччині.  

Протягом шести насичених днів його учасники (вчителі закладів загальної середньої освіти, методисти та викладачі закладів післядипломної педагогічної освіти Харківщини та Дніпропетровщини, Хмельниччини, Херсонщини, Львівщини, Одещини, Київщини та Донеччини) поглиблювали свої професійні знання, покращували уміння та навички, зокрема як фахівці в сфері освіти дорослих. Особливості навчання останніх,  перші два дні ґрунтовно досліджували разом з провідним тренером «КД» Олегом Охредьком. Що може заважати дорослому у навчанні? Якими мають бути умови задля максимально ефективного навчання на тренінгу? Як організувати дискусію з дорослими та роботу в малих групах? Як працювати зі складною поведінкою учасників групи та які методи використовувати найбільш доцільно … безліч важливих питань було розглянуто, а відповіді на них  одразу «відпрацьовано» в інтерактивному форматі.

Не менш актуальні теми щодо тонкощів тренерської діяльності розглянули і з тренеркою «КД», доценткою  кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка Нелею Лебідь. Учасники дізналися і про основи групової динаміки та засоби її підтримки, і про етапи розвитку групи та характеристики кожного з них, і про методи психологічного розвантаження та їх використання, особливо під час роботи з емоційно складними темами… А ще, навчилися структурувати програму тренінгу, враховуючи його мету, завдання та цільову аудиторію. Отримана інформація виявилася надзвичайно корисною, особливо з огляду на те, що одне з головних завдань тренінгу було відпрацювання навичок складання навчальної програми і програми інтерактивного заняття.

Всі учасники/учасниці заходу мали продемонструвати в колі колег фрагмент самостійно розробленого тренінгу за обраною темою курсу «КД», а потім, після спільного обговорення, отримати не лише експертну оцінку та поради, а ще й  необхідну  кількість рейтингових балів для проходження даного етапу навчання.

У своєрідній тренерській майстерні відбувався обмін досвідом, ідеями, методичними порадами та новими знаннями. І під час презентацій учасників було створено дружню, теплу, традиційно «добросусідську» атмосферу. Багато в чому саме завдяки тренеркам курсу та експерткам: Олександрі Козорог, Нелі Лебідь та Маргариті Араджионі. А ще протягом чотирьох днів в команді експерток із задоволенням спостерігала за практичною частиною тренінгу головна спеціалістка департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН  Раїса Євтушенко. Вона вже не один рік є справжнім симпатиком курсу «КД», і  завжди надає не лише високу оцінку результатам діяльності проєкту щодо впровадження курсу «Культура добросусідства» в навчальних закладах країни, а й усебічну підтримку всім ініціативам та інноваціям. І цього разу команда «КД», вже разом із новоспеченими  тренерами, отримала від пані Раїси, разом із фаховими експертними коментарями, подяку за професіоналізм, готовність змінювати освітній простір та  «будувати» Нову українську школу.

До цих процесів  вже с січня доєднаються нові тренери, які під час навчальних днів, збагатилися знаннями та корисними практичними вправами, суттєво підвищили рівень власної громадянської, комунікативної і миротворчої компетентності; набули навички складання тренінгових програм та проведення ефективних інтерактивних занять, удосконалив саме тренерську компетентність.

 

З програмою*«Тренінг для тренерів, які будуть готувати педагогів/викладачів для роботи за програмами курсу «Культура добросусідства» в закладах дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти, закладах передфахової вищої освіти, професійних ліцеїв, закладах вищої і післядипломної освіти", а також зі списками тренерів  можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/0lpEn11

 

Навчання проводилося в рамках реалізації проєкту  «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»