uk
Викладання конфліктології в

Викладання конфліктології в "КД". Онлайн консультація з психологом

17.09.2021
219

Зустріччю з кандидатом психологічних наук, одним з провідних тренерів ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» Андрієм Гусєвим,  16 вересня розпочався цикл онлайн консультацій з актуальних питань впровадження курсу «Культура добросусідства».

Доцент кафедри психології та особистісного розвитку Інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти НАПН України, практикуючий психолог та професійний медіатор, за час годинної консультації за темою  "Викладання конфліктології в "КД": розвиток навичок ненасильницької комунікації" встиг надати вчителям, які працюють за курсом, багато цікавої та актуальної інформації, відповісти на їхні запитання та, навіть, відпрацювати з ними навички «Я – висловлювання» на практиці. Бо саме цій ефективній комунікативній  техніці було приділено чимало уваги. І не випадково, бо вона відноситься до тих, яка дозволяє у багатьох випадках запобігти гострого розвитку міжособистісного конфлікту або, принаймні, уповільнити його. Ця конструктивна техніка дозволяє висловити свої почуття, роздуми з приводу того, що відбувається у формі більш прийнятної для співрозмовника, особливо, якщо ви відчуваєте щось негативне через те, що співрозмовником було сказано або зроблено. Вона дає  можливість говорити про важливе і болюче для нас, але так, що це знижує прагнення іншого захищатися від почуття провини або тиску.

Про всі тонкощі використання цієї техніки дізналися від пана Андрія, який наголосив на тому, що один з важливіших  ефектів «Я – висловлювання», це запрошення до діалогу: «Якщо ми використовуємо техніку «Ти – висловлювання», то людина, до якої ми звертаємося, відчуває негативні емоції: гнів, образу, роздратування. Інша справа «Я – висловлювання» … вона дозволяє вашому співрозмовнику вислухати вас та відповісти спокійно». Це спосіб дуже неприємну ситуацію перетворити на прийнятну, створити конструктивну атмосферу спілкування, продуктивну платформу задля вирішення спірних питань без ескалації конфлікту. Тож, погодилися усі присутні, опанувати дану техніку вкрай важливо. Головне, як зауважила одна з учасниць онлайн зустрічі, - «…не забути в конфлікті про існування «Я – висловлення». А для того, щоб не забувати, одразу під час консультації, відпрацювали дану техніку в парах, за формулою наданою експертом.  Адже, як свідчить східна мудрість: «Розкажи мені і я забуду, покажи мені і я запам’ятаю, але дай мені зробити самому і я буду це знати!». А знання щодо вирішення конфліктів  та налагодження конструктивної комунікації,  ще й підкріплені практикою, у викладанні інтегрованого курсу «КД»  є дуже важливими. Їх актуалізували, оновили та доповнили наші вчителі під час плідної зустрічі в онлайн форматі.

P.S.: Нагадаємо, наступну онлайн - консультацію  за темою "Методична підтримка і ресурси для викладання "Культури добросусідства" заплановано на 20 вересня. З 16.00 до 17.00  години у вас  буде чудова нагода зустрітися із керівницею авторського колективу курсу «КД» Маргаритою Араджионі.