uk
Вдалий старт нового проєкту. Готуємося до пілотування модельної навчальної програми!

Вдалий старт нового проєкту. Готуємося до пілотування модельної навчальної програми!

12.08.2021
226

11 серпня в мальовничому Ірпені розпочався п’ятиденний методичний семінар з пілотування модельної навчальної програми «Культура добросусідства» для 5-6 класів у 2021/2022 навчальному році. Цей семінар став першим масштабним заходом, який об’єднав педагогів з усієї країни, в рамках проєкту «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження». Проєкт буде тривати до наступного липня  та отримувати грантову підтримку в  рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні з жовтня 2016 року. (Відповідний договір на виконання проектних завдань було підписано 20 липня між Головою правління  ГО «Інформаційно-дослідний центр "Інтеграція та розвиток"»  Євгеном Заблудовським та представниками Пакт, Інк. (Pact, Inc.). Детальніше про цю подію можна дізнатися за посиланням: http://surl.li/acjxc).

43 учасники та учасниці семінару, серед яких викладачі пілотних шкіл НУШ, які з 1 вересня вже цього року розпочнуть апробацію програми «Культура добросусідства» для 5-6 класів та викладачі і методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, що будуть забезпечувати методичну підтримку впровадження курсу «КД» в своїх регіонах, майже з першої хвилини зустрічі із захопленням занурилися в інтерактивний навчальний процес. Розпочався він, вже традиційно, зі знайомства педагогів … і між собою, і з програмою курсу. Разом із Маргаритою Араджионі, керівницею творчої групи та авторкою ідеї створення інтегрованого курсу міжкультурної та громадянської освіти «Культура добросусідства», ґрунтовно розглянули її концептуальну основу та головні завдання. А з Іриною Унгурян, провідною  тренеркою  ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», доценткою кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою  Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, фахово обговорили питання щодо основних засад та філософії НУШ, інтеграційного, компетентнісного та діяльнісного підходів в сучасному освітньому процесі. Пані Ірина поділилася з освітянами важливою та актуальною для них інформацією стосовно нормативної бази для впровадження нових програм і методик. В цьому контексті розглянули і програму «Культура добросусідства» для 5-6 класів, як складову однойменного наскрізного інтегрованого курсу.*

«Перший день нашого навчання видався дуже багатим на позитивні емоції, знайомства, обмін досвідом та спілкування, - щиро ділиться своїми враженнями одна з учасниць заходу,   Наталія Соларьова,  сертифікована тренерка «КД», викладачка української мови та літератури  Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27, - зрозуміло, що попереду ще дуже багато роботи, але ми віримо, що планета обертається під ногами тих, хто не стоїть на місті, а йде. У нашому випадку - пілотує нову навчальну програму!».

А поки на всіх учасників та учасниць методичного семінару очікує ще чотири  цікавих та  насичених дні у супроводі високопрофесійних тренерів, дні, за які педагоги мають максимально підготуватися до впровадження  новоствореної модельної навчальної програми курсу «Культура добросусідства»  в пілотних закладах загальної середньої освіти.

 

*Нагадаємо, Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 липня 2021 року № 795 надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» 75 модельним навчальним програмам для базової середньої освіти. Ці модельні навчальні програми стануть основою для розроблення нової навчальної та навчально-методичної літератури для учнів 5-9 класів. Серед цих програм – програма курсу «КД» (Ознайомитися з програмою можна за посиланням: http://surl.li/ackbg)