uk
Вчителі пілотних шкіл опановують онлайн – інструменти!

Вчителі пілотних шкіл опановують онлайн – інструменти!

18.09.2021
558

Із вдалим стартом надзвичайно цікавого  інтерактивного та корисного навчання щиро можемо привітати педагогів, які розпочали своє знайомство з усіма тонкощами та перевагами цифрової освіти під час семінару «Онлайн-інструменти для викладання предмету «Культура добросусідства» у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти».

50 педагогічних працівників (викладачі інтегрованого курсу «КД» в школі та  методисти і викладачі закладів післядипломної педагогічної освіти), об’єднані в дві групи,  за 5 зустрічей із провідними тренерами «КД», мають досконало розібратися з питаннями щодо використання технологій дистанційного навчання та їхніми можливостями для налагодження ефективної взаємодії з учнями в освітньому процесі.

 Всі учасники семінару з 1 вересня вже активно працюють в своїх начальних закладах в рамках проєкту «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій українській школі та забезпечення сталості його впровадження», адже влітку  пройшли ґрунтовну методичну підготовку  на очних тренінгах і добре познайомилися із провідними тренерами курсу. На цю особливість даних навчальних груп звернула увагу  Ірина Унгурян, доцентка кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області,  співавторка модельної навчальної програми «Культура добросусідства. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти. Саме пані Ірина, фахівець своєї справи, як завжди  щира у своєму бажанні ділитися безцінними  інформацією та досвідом з колегами, розпочинала захоплюючий процес занурення педагогів у світ цифрових технологій. І хоча багатьох вже добре знала, з’ясувала дещо важливе і під час онлайн знайомства. Наприклад, те, що майже всі мають досвід роботи в Zoom (а саме, організували та провели самостійно більш ніж 10 зустрічей). І те, що знову «КД» об’єднала всю країну… Про це «розповів» ресурс Google Map, за допомогою якого під час виконання вправи «Звідки я?», на віртуальній  інтерактивній карті  з’являлися позначки великих міст та маленьких містечок в яких вчителі викладають «Культуру добросусідства». А після семінару зможуть  робити це ще більш ефективніше, з новими знаннями та «озброєні» онлайн інструментами!

 Вже на першому занятті дізналися про те,  які безмежні можливості для творчої роботи має сервіс Canva. За допомогою інфографіки можна візуалізувати будь-яку тему курсу, а можна створити відео для презентації та Gif-анімацію, що особливо захоплює учнів, так само, як і дистанційна робота над спільними проектами.

Всі разом «прогорнули» модельну програму та поміркували де можна використовувати такий чудовий ресурс як Canva і погодилися, що будь де … І створення асоціативної карти та постерів, і  колажу «Я і моє оточення», і виконання  вправи «Хмарка слів» тощо будуть більш цікавими, якщо опануєш цей інструмент.

Детально розглянули сервіси для організації відео конференцій Zoom та Messenger Rooms,   Google Meet,  Skype  та Viber. Проаналізували    їхні переваги та особливості, і одразу спробували попрактикуватися в організації онлайн зустрічі. Звичайно, в такій дужній та творчій атмосфері, та ще й з такою натхненою тренеркою, все вдалося!

 Вразила учасників своїми можливостями щодо створення спільного інтерактивного простору для колективної творчості  і робота на дошці Google Jamboard, особливо сподобалася всім чудова гра-вправа «Doodling разом»! Її авторкою є  сама Ірина Унгурян. Вона продемонструвала,  як за  допомогою малюнків або текстів на фреймах, заздалегідь заготовлених вчителем, можна створити і герб класу, і правила ідеальної поведінки, і цікавезну історію, і працювати над великою кількістю тем курсу «КД» …а головне,  максимально налагодити інтерактивну взаємодію між учнями.  

А ще пані Ірина покрокове продемонструвала як створити відеоурок за допомогою сервісу TEDEd та презентації в форматі 3D на платформі Prezi.

Завершувала сесію тренерка вправою - рефлексією «Інтерактивна мішень». І одностайно першому дню насиченої плідної роботи, учасники, під віртуальні оплески та зі словами щирої подяки на адресу пані Ірини,  дали найвищу оцінку: «Все було у «десяточку»!

 

Семінар відбувається в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» ГО «ІДЦ «Інтеграція та розвиток»