uk
ТРЕНЕРСЬКІ НАВИЧКИ ВДОСКОНАЛЕНО!

ТРЕНЕРСЬКІ НАВИЧКИ ВДОСКОНАЛЕНО!

05.02.2021
238

Перші три дні лютого виявилися надзвичайно продуктивними для групи освітянок, які невдовзі будуть готувати педагогів для роботи за програмою виховних годин «Я. Ми. Країна» курсу «Культура добросусідства» в закладах загальної середньої освіти.

13 майбутніх тренерок зібралися в Ірпені для того, щоб пройти потужну інтенсивну підготовку до тренерської діяльності під час очного етапу  навчання. Останньому передувало навчання дистанційне. 56 годин (по три години увечері протягом майже всього січня), учасниці тренінгу  у супроводі досвідчених тренерів та експертів, наполегливо та досконало досліджували методологію викладання важливих актуальних питань курсу «КД», отримували ґрунтовну теоретичну інформацію та інтерактивно опановували нові практичні навички у форматі онлайн.

Обговорювали питання щодо особливостей навчання дорослих, тренерської компетентності та етики; міркували, як спланувати та провести тренінг  максимально ефективно, організувати дискусію та працювати зі складною поведінкою учасників групи; як скласти навчальну програму, працювати з емоційно складними  вправами, бути успішним та професійно не вигоряти … І все це в контексті тем, які є ключовими в програмі курсу «Культура добросусідства». Саме ці теми, зокрема «Медіаграмотність. Розвиток критичного мислення», «Дискримінація. Стереотипи», «Ефективна комунікація (вербальна та невербальна). Ненасильницьке спілкування»,  були обрані учасницями тренінгу для розробки півторагодинного заходу, який кожна мала презентувати під час зустрічі оффлайн. До неї всі готувалися більш ніж ретельно, як до своєрідного іспиту, позитивний результат якого мав стати підтвердженням тренерської кваліфікації,  тому і хвилювання було виправданим. Проте зменшити його вдалося завдяки неймовірній підтримці групи, дружній та монолітній команді однодумців, друзів «КД», які зібралися з усіх куточків країни (Миколаївщини та Луганщини, Полтавщини, Сумщини, Рівненщини  та Запоріжжя). Всі щиро ділилися досвідом, вдосконалювали  навички проведення інтерактивних вправ, обговорювали в колі кожний виступ, а ще, аплодували один одному. І це створювало неперевершено доброзичливу атмосферу, яка сприяла продуктивній змістовній  роботі. А її ґрунтовність була забезпечена високопрофесійною методичною підтримкою, яку надавали Олег Охредько, провідний тренер курсу «КД», Тетяна Спіріна та Неля Лебідь, експертки та тренерки,  доцентки  кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка. Була і конструктивна критика, і глибокі та дієві поради, і чітко опрацьовані питання щодо побудови тренінгу, його структури, можливих складнощів та їх подолань. І наразі,  прекрасний результат, збагачення знаннями, новим досвідом, корисними практичними вправами, всім тим, що без сумніву,  надало кожній з учасниць оффлайн зустрічі можливість для особистісного зростання,  для підвищення саме тренерської кваліфікації.

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні