uk
ЩЕ В П’ЯТИ РЕГІОНАХ КРАЇНИ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З МОДЕЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ «КД»

ЩЕ В П’ЯТИ РЕГІОНАХ КРАЇНИ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З МОДЕЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ «КД»

11.12.2021
136

На минулому тижні  майже  чотири сотні освітян з різних регіонів нашої країни (а саме, Миколаївщини, Рівненщини, Хмельниччини, Кіровоградщини та Полтавщини)  мали можливість ближче познайомитися з курсом «Культура добросусідства»! Представники адміністрацій закладів загальної середньої освіти, відділів освіти міських рад, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, працівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, вчителі, які викладатимуть в 2022-2023 навчальних роках у 5 класах предмети соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі відвідали онлайн зустрічі на яких було презентовано «Програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства»  та акцентовано увагу на  їхньому використанню в умовах Нової української школи.

Актуальну та надзвичайно корисну інформацію учасники заходів отримали, що називається, «з першоджерела», а саме від  керівниці творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерки освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» Маргарити Араджионі. А залучити до цих зустрічей максимальну кількість педагогів вдалося завдяки плідній співпраці ГО ІДЦ «Інтеграція та розвиток»  із закладами ППО (Миколаївським, Рівненським, Хмельницьким  обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського та  Полтавським імені М.В. Остроградського тощо).

Пані Маргарита наголошувала на тому, що Презентації відбуваються в рамках проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» та розповідала про успішній хід його реалізації. Проте розпочинала розмову з інформації щодо історії організації, її місії та досягнень. Головне з яких, створення унікального українського освітнього продукту – курсу «Культура добросусідства». В ньому, ще в 2003 році було закладено системний, компетентнісний, інтегрований, особистісно-діяльнісний підходи з акцентом на розвиваючий та виховний аспекти освіти, тобто все те, що сьогодні є базовою філософією Нової української школи. «КД» вже протягом майже двох десятків років залишається не лише ефективним інструментом щодо розвитку соціальної, громадянської, міжкультурної і миротворчої компетентності дітей та дорослих, а й єдиним наскрізним курсом в освітньому просторі країни.

Учасники зустрічей отримали вичерпну інформацію, яка стосується особливостей курсу, його переваг, структури та побудови. Проте центральне місце під час  «знайомства» з «КД» посідала нова Модельна програма предмету «Культура добросусідства» для 5-6 класів, котру було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження з 2022 року як предмету інваріантної частини. Дана Програма логічно продовжує реалізацію завдань соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі, зазначених у Державному стандарті початкової освіти, які впроваджуються через інтегрований курс «Я досліджую світ», а також програм наскрізного інтегрованого спецкурсу «КД».

Пані Маргарита детально ознайомила освітян зі змістом та тематикою розділів Програми, з метою і завданнями на виконання яких її спрямовано.  Дізналися присутні і про те, що Програма має повне методичне забезпечення, а викладачі курсу мають можливість проходити спеціальне навчання та отримують постійну методичну та менторську підтримку. Відповіла авторка курсу і на запитання педагогів, до речі, чимало їх стосувалося того, хто може викладати курс та де можна пройти підготовку для викладання «КД». А ще, кожна з онлайн зустрічей традиційно завершувалася словами щирої подяки від учасників та сподіваннями на плідну співпрацю, які висловлювала Маргарита Араджионі. І є всі підстави стверджувати, що в наступному навчальному році ці сподівання справдяться, а курс "КД" для викладання в 5 класах оберуть в сотнях шкіл нашої країни.

 

Заходи  відбулися  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»