uk
СЕРТИФІКАТИ ОТРИМАНО! ПОТУЖНЕ ПОПОВНЕННЯ В ТРЕНЕРСЬКІЙ КОМАНДІ

СЕРТИФІКАТИ ОТРИМАНО! ПОТУЖНЕ ПОПОВНЕННЯ В ТРЕНЕРСЬКІЙ КОМАНДІ "КД"

20.02.2021
537

В професійній команді тренерів курсу «Культура добросусідства» поповнення! 75 креативних, ініціативних, захоплених своєю справою та ідеями  «КД»  освітянок  днями отримали сертифікати, які засвідчили: наразі кожна з них може долучатися до тренерської діяльності з підготовки педагогів для викладання наскрізного інтегрованого курсу в різних ланках освіти! Адже кожна пройшла спеціальне навчання за програмою*(повна назва нижче) підвищення кваліфікації педагогічних та науково - педагогічних працівників на тренінгу для тренерів, організованого та проведеного фахівцями ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». І сьогодні вже кожну можна привітати із суттєвими досягненнями на шляху професійного зростання та самовдосконалення, зі справжнім педагогічним та особистим успіхом.  Цьому успіху сприяли і наполеглива праця, і прагнення до нових знань, і готовність до змін … а ще були майже три місяці ґрунтовного навчання.

Але спочатку був конкурсний відбір для освітян (педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, учителів початкової школи, викладачів середньої та старшої школи, науково-педагогічних працівників і методистів  закладів післядипломної педагогічної освіти), які проходили перше коло навчання методиці викладання курсу "Культура добросусідства" упродовж 2016-2020 років, мали досвід роботи з курсом,  певний рівень цифрової грамотності та високий рівень мотивації щодо впровадження та популяризації «КД». На конкурсних засадах  було відібрано 92 учасниці тренінгу, і в листопаді розпочалося навчання в першій з трьох груп, сформованих  відповідно до фаху учасниць.

Через карантинні обмеження тренінг  проводився в очно-дистанційному форматі і складався з 58 годин навчання онлайн та триденного очного навчання, під час якого учасниці демонстрували та вдосконалювали свої тренерські навички на практиці (про кожен з п’яти тренінгів другого етапу можна  знайти інформацію на нашому сайті).

 І вже після успішної практики та проходження підсумкової діагностики –  довгоочікувана сертифікація! За результатами якої 24 тренерки вже готові навчати педагогів для роботи за програмами  курсу «КД» в закладах дошкільної освіти, 26 будуть працювати з майбутніми вчителями курсу в початковій школі, а 25 тренерок долучаться до підготовки викладачів в закладах загальної середньої освіти II-III ступенів. Сформовано насправді потужну та міцну «молоду» тренерську команду, в якій всі без винятку виявили повну готовність працювати з педагогами. Адже всі суттєво підвищили рівень власної громадянської, комунікативної і миротворчої компетентності; набули навички складання тренінгових програм та організації інтерактивного заняття при очному і дистанційному навчанні; поглибили свої професійні знання, покращили уміння та навички, зокрема як тренери в сфері освіти дорослих. І з такою командою процес впровадження курсу «Культура добросусідства», впевнені, стане ще більш масштабним та ефективним.

 

 З програмою* «Тренінг для тренерів, які будуть готувати педагогів/викладачів для роботи за програмами курсу «Культура добросусідства» в закладах дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти, коледжах, закладах передфахової вищої освіти, професійних ліцеях, закладах вищої і післядипломної освіти», а також зі списками тренерів  можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/0lpEn11

 

 

Навчання тренерів  відбулося в рамках реалізації проєкту «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України» ГО «ІДЦ «Інтеграція та розвиток» за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні та на виконання листа Міністерства освіти і науки України №1/9-384 від 17.07.2020 року