uk
ТРЕНЕРСЬКЕ КОЛО «КД» МІЦНІШАЄ

ТРЕНЕРСЬКЕ КОЛО «КД» МІЦНІШАЄ

15.02.2021
210

12 лютого з успіхом завершила своє навчання чергова група майбутніх тренерок, які зовсім скоро розпочнуть готувати педагогів для роботи за програмою виховних годин «Я. Ми. Країна» курсу «Культура добросусідства» в закладах загальної середньої освіти.

 13 учасниць цієї групи плідно та креативно працювали протягом триденного тренінгу у форматі оффлайн у супроводі досвідчених тренерів –  Леоніда Миколаєва, доцента кафедри психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Нелі Лебідь,  доцентки  кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка та Олександри Козорог, координаторки освітніх проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини. Всі вони, фахівці з величезним професійним багажем, доклали максимум зусиль для того, щоб кожна з шістнадцяти годин очного навчання була змістовною, творчою та ефективною.

А ще для того, щоб створити дружню та теплу атмосферу у своєрідній тренерській майстерні обміну досвідом, ідеями, методичними порадами та новими знаннями. Адже кожна з учасниць мала продемонструвати фрагмент самостійно розробленого тренінгового заняття за обраною темою курсу «КД», а потім, після спільного обговорення, отримати не лише експертну оцінку та поради, а ще й  необхідну  кількість рейтингових балів для проходження даного етапу навчання. Слід відзначити, що виступу в колі колег  передувала ґрунтовна підготовка: 56 академічних годин у супроводі високопрофесійних фахівців з освіти доросли під час заочних тренінгів та ретельне опрацювання методичної літератури.

«Подібні заходи,  це унікальна можливість одночасно побувати і в ролі тренера, і в ролі учасника, переосмислити  свої підходи і ставлення до тренерської роботи, що само по собі вже є дуже потужним інструментом щодо вдосконалення її навичок», – зауважила Олександра Козорог, яка працювала з майбутніми тренерками під час заочного навчання та супроводжувала  очне навчання трьох груп, зокрема і в якості експертки.  Пані Олександра звернула увагу і на те, що освіта дорослих це процес складний, він потребував від кожного з його учасників зусиль, емоційного переживання та інтенсивної роботи з ранку й до вечора, але допомагала надзвичайно висока вмотивованість та готовність вдосконалюватися. «Цікаво було спостерігати за професійним розвитком,  як окремих учасниць, так і груп зокрема. Учасниці проявляли неабиякі таланти, креатив, акторську майстерність.  Дружня підтримка, згуртованість, почуття гумору, співпереживання відчувалися абсолютно в усіх групах, за час співпраці з якими я побачила не лише широку палітру  методів, прийомів, професійних «ізюминок», тренерських стилів тощо, а і величезне бажання педагогів «Культури добросусідства» викладати курс. А ще переконалась в тому, наскільки комплексно і  відповідально розробники цього інтегрованого курсу ставляться до його впровадження».

І до того, щоб процес  впровадження «КД» по всій країні був більш масштабним та ефективним вже готові долучитися нові тренери, які суттєво підвищили рівень власної громадянської, комунікативної і миротворчої компетентності; набули навички складання тренінгових програм та організації інтерактивного заняття при очному і дистанційному навчанні; поглибили свої професійні знання, покращили уміння та навички, зокрема як тренери в сфері освіти дорослих.

 

Захід   відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні