uk
ІДЦ «ІНТЕГРАЦІЯ ТА РОЗВИТОК» СЕРЕД УЧАСНИКІВ ФОРУМУ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ІДЦ «ІНТЕГРАЦІЯ ТА РОЗВИТОК» СЕРЕД УЧАСНИКІВ ФОРУМУ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

01.12.2021
307

30 листопада відбувся 10-й ювілейний Форум розвитку громадянського суспільства. Цьогорічний захід було присвячено 30 річниці відновлення незалежності України і він пройшов під назвою – «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ -  ЦЕ МИ».

Найочікуваніша подія, яка відбулася з дотриманням карантинних норм, стала наймасштабнішою в умовах пандемії та мобілізувала увесь громадський сектор.  «Незалежність – це ми» зібрав 1800 учасників з усієї України. Зібрав задля того щоб згадати здобутки громадянського суспільства, які сформували і продовжують формувати нашу незалежність та  відсвяткувати спільний внесок у цей загальнонаціональний ювілей. Нам надзвичайно приємно, що серед учасників цієї грандіозної події була представниця  ГО Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та розвиток», керівниця творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерка освітніх проєктів Маргарита Араджионі. Пані Маргарита взяла участь у головних панельних дискусіях Форуму та дискусіях з обговорення громадських ініціатив, гідно представив досвід нашої організації.

Загалом на Форумі виступали, дискутували та надихали кілька сотень спікерів. Серед них: перша леді Олена Зеленська; Державний секретар КМУ Олександр Ярема; письменниця, лауреатка Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус» Катерина Бабкіна; акторка, громадська діячка Ірма Вітовська; український письменник Любко Дереш; письменниця Олена Стяжкіна; історик Ярослав Грицак; телеведуча, громадська діячка, засновниця серії благодійних заходів «Charity weekend» Марія Єфросініна; співзасновник YouTube-каналу «Телебачення Торонто», ведучий Роман Вінтонів (Майкл Щур), завітали в гості телеведучий Сергій Притула, громадська активістка та журналістка Яніна Соколова.

За день роботи Форуму  на 10 локаціях, які працювали синхронно, пройшло 16 панельних та інтерактивних дискусій, 16 навчальних воркшопів та майстер-класів;  відбулося 17 донорських презентацій, 4 партнерські виставки та 3 інтерактивні навчальні гри.

Форум наочно продемонстрував, за роки незалежності багато громадських організацій виросли з невеликих ініціатив до потужних структур, що покращують життя українців, впливають на політику і економіку, адвокатують зміни та спільно з владою напрацьовують нове законодавство. Організатори Форуму зазначили: «Саме люди творять зміни та надихають змінюватися інших, а разом – всю країну. У критичні часи громадські активісти стають захисниками, змінотворцями, виборювачами справедливості та тими, хто спонукає владу робити рішучі кроки. А внесок громадянського суспільства у творення та розбудову держави є величезним». І ми можемо пишатися тим, що наша маленька, але потужна команда ІДЦ «Інтеграція та розвиток» та наша вже величезна Всеукраїнська добросусідська родина, є часткою згуртованої команди громадянського суспільства, яка робить посильну, проте важливу інвестицію в майбутнє нашої країни.

 

P.S.: Переглянути онлайн-трансляцію  панельних дискусій і презентацій можна за посиланням: https://forum.ednannia.ua/#online