uk
ПРО ПЛАНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ В ОНЛАЙН ФОРМАТІ…

ПРО ПЛАНИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ В ОНЛАЙН ФОРМАТІ…

05.10.2020
374

Чергові загальні збори ГО" Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»" вперше відбулися в онлайн форматі. Майже сорок членів організації з усієї країни (Херсонщини та Сумщини, Полтавщини та Закарпаття, Луганщини та Київщини тощо) зустрілися обговорити нагальні питання щодо розвитку та діяльності  ГО,  як на найближчий час, так і на подальшу перспективу. А ще - привітати один одного з професійним святом, бо день зборів, 4 жовтня,  співпав із Днем працівників освіти!

 І, звичайно, саме з привітань, теплих та щирих, на адресу тих, хто серед перших створює зміни в освітньому середовищі, хто будує наше майбутнє, розпочав онлайн зустріч Голова ГО Євген Заблудовський. Він же  звітував щодо діяльності Правління за вісім місяців (з січня по серпень) поточного року, а ще, нагадав про рішення Стратегічної сесії, яка відбулася в лютому, і розповів про хід виконання цих рішень.

Під час зустрічі обговорили та затвердили Положення про проведення загальних зборів Громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» та голосування в онлайн форматі, Положення про платні послуги ГО «Інтеграція та розвиток» та Положення про антикорупційні політики організації (з їх текстами учасники зборів мали змогу ознайомитися заздалегідь); прийняли та привітали нових членів ГО.

Стратегічні напрямки та план діяльності організації, зокрема із розвитку курсу «Культура добросусідства», на період з 2020  по 2023 рік були презентовані членом ІДЦ «Інтеграція та розвиток», директором представництва DVV International в Україні, Олегом Смірновим. Серед іншого,  Він зосередився на тому, що і надалі будуть робитися впевнені кроки для того, щоб «ми могли відповідати критеріям МОН з надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів силами громадської організації»; буде активізовано напрям роботи з закладами вищої освіти з упровадження програми «Основи добросусідства», яка вже розроблена, але поки що не впроваджується; заплановано проведення презентацій курсу «КД»  для керівників відділів освіти місцевих громад; в планах розробка окремих онлайн модулів з методики викладання курсу «Культура добросусідства» та створення електронного посібника для Нової української школи, підвищення кваліфікації тренерів курсу, які пройшли навчання у 2016 – 2018 роках та навчання нових тренерів … Плани амбітні, далекосяжні, проте цілком реальні.

На цьому наголосила і Маргарита Араджионі,  авторка курсу «КД», керівниця проєкту  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»,  який наразі здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Пані Маргарита розповіла про хід реалізації даного проєкту та його проміжні підсумки.  Вже проведено сім очних  семінарів підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти, п’ять з них за темою  «Інтегрований курс “Культура добросусідства” для Нової української школи» для вчителів початкової школи Волині, Тернопільщини, Полтавщини, Черкащини та Миколаївщини. Підготовлено майже двісті нових сертифікованих викладачів курсу «КД», багато хто з них вже розпочав активну роботу з його впровадження.

Дві з половиною години дистанційного обговорення актуальних проблем та активного плідного спілкування членів ГО промайнули непомітно … Цьому сприяла і атмосфера зустрічі, дружня, "добросусідська", а ще й святкова! Завершилися збори, які пройшли в не зовсім звичному форматі, посмішками та побажаннями, які передавалися по колу, об’єднуючи онлайн всю країну!