uk
ПРЕЗЕНТАЦІЇ МОДЕЛЬНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «КД» ТРИВАЮТЬ...

ПРЕЗЕНТАЦІЇ МОДЕЛЬНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «КД» ТРИВАЮТЬ...

26.11.2021
170

25 листопада керівниця творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерка освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» Маргарита Араджионі   вже вдруге за останній місяць зустрілася з освітянами Луганщини задля того щоб презентувати їм Модельну навчальну програму  предмету «Культура добросусідства»  для 5–6 класів закладів загальної середньої освіти (подробиці щодо заходу, який відбувся у жовтні можна знайти за посиланням http://surl.li/autcr).

Цього разу на авторську презентацію Програми методисти Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти -  координаторки впровадження курсу «КД» в регіоні, запросили представників адміністрації закладів загальної середньої освіти, відділів освіти міських рад, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, вчителів, які викладатимуть в 2022-2023 навчальних роках у 5 класах предмети соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі.

90 учасників онлайн зустрічі, яка відбулася на платформі Zoom, отримали вичерпну інформацію стосовно інтегрованого курсу «Культура добросусідства», його унікальності та ефективності. А головне, детально ознайомилися з Програмою, яку було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження з 2022 року. Пані Маргарита, як завжди, зробила акценти на ціннісних орієнтирах, на яких базується Програма, на її завданнях та цілях, виняткових можливостях, які є у викладачів курсу (зокрема можливостях проходити спеціальне навчання та отримувати повне методичне забезпечення, постійну експертну та менторську підтримку). 

Розповіла також авторка курсу і про успішний хід реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій українській школі та забезпечення сталості його впровадження» та перший досвід апробації Модельної програми. До речі, своїми досвідом та  враженнями від роботи за курсом, яка триває вже з 1 вересня,  поділилися Лариса Миколаївна Слюсарєва, вчителька Лиманського ліцею Старобільської міської ради Луганської області, одного з пілотних навчальних закладів. Вона відзначила ґрунтовність  Програми, її актуальність та сучасність,  а ще виразила спільне (і своє, і своїх учнів) захоплення курсом «КД».

Наприкінці зустрічі пані Маргарита відповіла на запитання педагогів, щиро подякувала всім присутнім за зацікавленість та активність, а ще висловила свої сподівання на те, що у наступному навчальному році кількість закладів на Луганщині, в яких педагоги соціальної та здоров’язбережувальної галузі  будуть працювати за Програмою «Культура добросусідства» буде обчислюватися десятками!

 

P.S.: В цей же день Маргарита Араджионі провела ще одну презентацію «Програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» і їхнє використання в умовах Нової української школи» для педагогічної спільноти Дніпропетровської області. Це була додаткова зустріч спеціально організована для тих  педагогів Дніпропетровщини, які не потрапили на захід, що відбувся 23 листопада (дивись деталі за посиланням: http://surl.li/autgt). Тож загалом майже півтори сотні освітян регіону детально ознайомилися і з особливостями курсу «Культура добросусідства», і з новою Модельною програмою, яка покликана сприяти гармонійному розвитку особистості, вихованню освічених та соціально компетентних громадян, готових  розвивати та примножувати природний, економічний і культурний потенціал України.

 

Заходи  відбулися  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»