uk
ПОТУЖНОМУ ПОПОВНЕННЮ В ТРЕНЕРСЬКІЙ КОМАНДІ «КД» БУТИ!

ПОТУЖНОМУ ПОПОВНЕННЮ В ТРЕНЕРСЬКІЙ КОМАНДІ «КД» БУТИ!

07.12.2020
357

6 грудня з успіхом було завершено перший етап підготовки тренерів, які невдовзі будуть готувати педагогів для роботи за програмами курсу «Культура добросусідства» в закладах дошкільної освіти та в початковій школі! Це був трьохтижневий навчальний марафон у форматі онлайн, що складався з чотирнадцяти зустрічей по чотири години, наповнених актуальною корисною інформацією, цікавим спілкуванням однодумців, спільною результативною  діяльністю.

Майже 60 педагогів - працівників закладів дошкільної освіти, учителів початкової школи, науково-педагогічних працівників і методистів  закладів ППО, були об’єднані в дві групи за відповідними ланками освіти.  Всі вони вже проходили перше коло навчання методиці викладання курсу "Культура добросусідства" упродовж 2016-2020 років, і для участі у тренінгу для тренерів освітян було відібрано на конкурсних засадах. Як мотивованих, досвідчених, творчих, готових і надалі поширювати ідеї «КД» та впроваджувати цей інтегрований курс в своїх регіонах.

За 56 академічних годин у супроводі високопрофесійних фахівців з освіти дорослих, як «зіркової тренерської команди «КД» (Маргарити Араджионі, Валентини Потапової, Олега Охредько, Олега Смірнова, Людмили Микитюк, Андрія Гусєва тощо), так і нових тренерів, вперше залучених до участі у проекті (Нелі Либідь, Олександри Козорог, Олени Остапчук, Наталії Тарасенко, Ольги Бершадської, Дарії  Титаренко, Христини Ткачук) встигли опанувати велику кількість важливої актуальної інформації. Кожна хвилина тренінгу була насиченою, кожна вправа практично спрямованою, увесь навчальний процес максимально інтерактивним.

Всі отримані знання та новий досвід виявилися по-справжньому безцінними для «скарбничок» майбутніх тренерів. Адже вони дізналися про те, як ефективно працювати під час тренінгу з групою, як підтримувати її динаміку, причому і в оффлайн і в онлайн форматах; як створити умови для навчання дорослих та мотивувати їх до нього; як організувати дискусію та що робити зі «складними» учасниками навчальної групи … Що таке тренерська компетентність та тренерська етика? Які є можливості для саморозвитку та самовдосконалення тренера?  Як спланувати та провести ефективний тренінг, скласти навчальну програму та програму інтерактивного заняття, за допомогою яких активних та інтерактивних форм та методів викладати  курс «КД»?

А ще було розглянуто основний набір вправ, які використовуються під час навчання методиці викладання «КД»; апробовано проведення цих вправ з використанням онлайн інструментів відповідно до різних тем курсу; проаналізовано можливості роботи  за програмами підвищення кваліфікації за курсом «Культура добросусідства» для закладів післядипломної педагогічної освіти та  з авторськими програмами з методики викладання курсу «КД» , спеціально розробленими  експертами ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

«Незважаючи на те, що учасниками заходу були переважно досвідчені педагоги, які не раз проводили тренінги самостійно, можу з впевненістю сказати, що кожен з нас збагатився новою інформацією, цікавими методами роботи з дорослими, розширив свій кругозір та вдосконалив свої вміння та навички, - ділиться своїми враженнями від навчання доцент кафедри педагогіки та психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ганна Рего,  - Під час тренінгових занять панувала доброзичлива, дружня та творча атмосфера. Учасники так захоплювалися роботою, що навіть не помічали час, який спливав дуже швидко. Дякую організаторам, що так вміло підійшли до планування даного заходу. Тренінги проходили надвечір та в вихідні дні, що надавало можливість учасникам  бути 100% залученими. Неоцінимим дарунком для нас стали матеріали тренерів, які щиро поділилися своїми надбаннями. Вірю, що цікава, змістовна і наполеглива праця принесе свої плоди і завдяки  зусиллям вже нової тренерської команди,  ідеї курсу «Культура добросусідства» будуть поширюватися по всій Україні». З думкою пані Ганни могли б погодитися всі учасники першого етапу навчання тренерів, як і з думкою ще однієї його учасниці, директорки  Новомерчицького НВК Валківської районної ради Харківської області, Ольги Борщ: «За ці дні надзвичайно насиченого та цікавого тренінгу зрозуміла, я готова бути тренером, готова ділитися знаннями з колегами, буду охоче це робити і тепер впевнена, Я – зможу! А ще, я не збираюся зупинятися, бо  дуже вмотивована навчатися далі та самовдосконалюватися».

А поки на учасників тренінгу очікує другий – очний етап навчання, який відбудеться з 14 по 16 грудня у мальовничому Ірпені. На цьому своєрідному атестаційному іспиті,  майбутні тренери будуть мати можливість продемонструвати свої практичні навички та  самостійно провести фрагменти розроблених ними тренінгових занять за обраними темами.

Тож,  щиро побажаємо  успіху тим, хто вже зовсім скоро поповнить тренерську команду «КД»!

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні