uk
ПЛІДНУ СПІВПРАЦЮ У НАДІЙНОМУ ПАРТНЕРСТВІ БУДЕ ПРОДОВЖЕНО!

ПЛІДНУ СПІВПРАЦЮ У НАДІЙНОМУ ПАРТНЕРСТВІ БУДЕ ПРОДОВЖЕНО!

02.07.2021
478

1 липня 2021 року у Посольстві Королівства Норвегії  між радницею, заступницею голови місії Посольства Королівства Норвегії в Україні Олександрою Вацко та Головою Правління  ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» Євгеном Заблудовським було підписано Угоду про співпрацю щодо реалізації проєкту «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України» / «Promoting the development of active citizenship, tolerance and understanding in educational institutions and communities of Ukraine».

     Підписання даної Угоди стало логічним продовженням багаторічної плідної співпраці Посольства Норвегії та  ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», яка вже кілька років поспіль одержує цінну фінансову допомогу для ефективного та масштабного поширення курсу «Культура добросусідства» в освітніх закладах та громадах майже всіх регіонів країни. Адже один із сталих пріоритетів зовнішньої політики Королівства Норвегії –   підтримка демократичної культури й толерантності в освіті України, розвиток яких є також й одним з ключових напрямків впровадження нашого унікального інтегрованого  наскрізного курсу.

     Новий проєкт, який буде тривати чотири календарних місяця, з липня по жовтень 2021 року, надасть можливість активно працювати і надалі над проєктом, розпочатим та профінансованим минулого року Посольством Норвегії. Умовами цьогорічного передбачено: розробку та регіональну адаптацію навчальних матеріалів курсу «Культура добросусідства» для використання вчителями початкових шкіл цільових регіонів з метою актуалізації питань демократичної культури, толерантності, попередження конфліктів та громадянської відповідальності в суспільстві; розробку методичного посібника та типової програми для 3-4 класів “Нової української школи (НУШ)” “Культура добросусідства: я досліджую світ”, що зможе забезпечити безперервність викладання курсу в НУШ з 1 по 6 клас; розробку методичного посібника та типової програми для вчителів щодо викладання курсу «Культура добросусідства» в Новій українській школі для 3-4 класів (II цикл); розробку та адаптацію навчальних матеріалів для частини 2 робочого зошита з «КД» для Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Волинської (або Хмельницької, або Вінницької) областей та для частини 3 робочого зошита з «КД» для Миколаївщини та/або Сумщини.

     Тож обсяг проектних завдань чималий та цілі, як завжди, амбітні. Проте, впевнені,  потужна чисельна  Всеукраїнська родина «добрих сусідів», на чолі з ідейними натхненниками курсу, з ними впорається. До того ж запорукою успіху є і надійне міжнародне партнерство, перевірене роками співпраці.