uk
ПЛІДНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ  З «КД»

ПЛІДНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ З «КД»

16.11.2020
424

«Життя в стилі ЕКО»… Таку назву мав інтерактивний онлайн тренінг, який 10 листопада з успіхом провела  викладачка кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Ірина Санковська.

Чисельна Всеукраїнська команда «КД» добре знає пані Ірину, як педагога початкової школи із двадцятип’ятирічним стажем, тренерку інтегрованого курсу «Культура добросусідства» та члена авторського колективу розробників навчально-методичного комплексу до нього. А ще, Ірина Санковська є тренеркою масштабних міжнародних проєктів з екології, таких як  «Зелений пакет для дітей», «Зелений пакет», «Чорноморська скринька», «SPARE», «Крок за кроком», «Дій за озон!» тощо.

І цього разу вона щиро ділилася з колегами інформацією щодо сучасних екологічних проблем та причин їх виникнення, необхідності виховання екологічної культури та вміння жити у злагоді із довкіллям, як у дітей, так і у дорослих … вміння жити в стилі ЕКО. «Завітали» до Ірини Санковської на онлайн зустріч начальниця одного з районних відділів освіти, педагоги закладів дошкільної освіти, початкової та середньої школи, які впроваджують у своїх закладах «КД». Майже за чотири години тренінгу  почули багато корисного, цікавого та нового для себе. Дізналися, наприклад, які товари є безпечними для здоров’я та довкілля,  що таке віртуальна вода та як здійснити етичний шоппінг; пластик з якою маркировкою, можна використовувати повторно та як вирахувати кількість спожитих енергоресурсів в побуті з метою їхньої економії.. А ще, встигли виконати десятки практичних вправ за  допомогою ефективних онлайн інструментів, якими дуже вміло користувалася тренерка. «І все завдяки тому, - відзначає пані Ірина, - що влітку сама пройшла дуже потужне навчання на тренінгу організованому ГО  Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», за Програмою підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти, яку розроблено супер професійно». 

До речі, Ірина Санковьска була в числі учасників першої групи, яка здобувала  нові знання та безцінні сьогодні навички роботи в онлайн форматі за допомогою креативної  тренерської команди у складі Наталії Гущиної, Олега Охредька, Ірини Унгурян, Яни Чернишової та Інни Шахно. А  13 листопада «випускники» Програми вже сьомої! групи отримали відповідні сертифікати! Ще 20 педагогів з усієї країни суттєво підвищили  свій рівень цифрової грамотності у форматі дистанційного семінару «Онлайн інструменти для викладання інтегрованого курсу “Культура добросусідства”». І як результат плідної п’ятиденної  роботи учасників тренінгу: набуті вміння організовувати інтерактивну взаємодію при навчанні онлайн; створювати Google Клас задля  організації ефективної взаємодії вчитель-учень(-ниця); опанування цифрових інструментів для проведення відеозустрічей (Zoom, Skype Meet Now, GoogleMeet, Messenger Rooms); засвоєння знань щодо алгоритму створення інтерактивних вправ, вікторин, опитувальників засобами Mentimetr, Kahoot, Google Форм, LearningApps тощо.

Тож можемо лише пишатися нашими педагогами, які прагнуть до професійного зростання, розвитку, набувають нових компетентностей та добре розуміють, щоб бути сучасним та затребуваним, потрібен постійний рух вперед! І це чудово, коли можна рухатися та розвиватися …. разом з «КД»!