uk
Педагоги

Педагоги "КД" підвіщували рівень екограмотності

12.12.2020
188

11 грудня  відбувся вже другий за останній місяць інтерактивний онлайн тренінг «Життя в стилі ЕКО». Пройшов він з очікуваним успіхом. Бо його тема, більш ніж актуальна, а тренерка Ірина Санковська, одна з провідних експерток  в сфері поширення знань з питань екології. До того ж, пані Ірина,  викладачка кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, ще є тренеркою  масштабних міжнародних проєктів з екології, таких як  «Зелений пакет для дітей», «Зелений пакет», «Чорноморська скринька», «SPARE», «Крок за кроком», «Дій за озон!» тощо. Вона завжди має чим поділитися із зацікавленими колегами, які прагнуть нових знань та досвіду щодо розуміння того, як жити в сучасному світі екологічно та в гармонії із довкіллям.


Цього разу відповідь на запитання тренерки «Що таке життя в стилі ЕКО?», із зацікавленістю шукали 18 учасників заходу. Серед них педагоги дошкільної освіти, початкової та середньої школи, які впроваджують у своїх закладах інтегрований курс «Культура добросусідства». Багато чого встигли за майже чотири години активного жвавого навчання. З’ясували, і що таке здоровий спосіб життя, і яка у людства екологічна заборгованість перед природою, і до яких цілей сталого розвитку варто прагнути всім і кожному, щоб зберегти нашу Землю для майбутніх поколінь. А щоб навчати представників цих поколінь, і самім слід постійно вдосконалюватися та поновлювати свій інформаційний багаж. Це безумовно вдалося учасникам тренінгу, які дізналися, наприклад, які товари є безпечними для здоров’я та довкілля,  що таке віртуальна вода та як здійснити етичний шоппінг; пластик з якою маркировкою, можна використовувати повторно та як вирахувати кількість спожитих енергоресурсів в побуті з метою їхньої економії. А ще, про ефективність тренінгу свідчить величезна кількість практичних вправ, які Ірина Санковська вдало поєднала із теорією питання та провела за допомогою онлайн інструментів, якими сама, до речі, дуже вправно володіє.


А ось алгоритмом життя в стилі ЕКО тепер володіє ще майже два десятка освітян, які обов’язково надихнуть своїх учнів берегти природу та бути відповідальним перед нею.