uk
НОВИЙ РІК РОЗПОЧАЛИ З ПІДГОТОВКИ НОВИХ ТРЕНЕРІВ

НОВИЙ РІК РОЗПОЧАЛИ З ПІДГОТОВКИ НОВИХ ТРЕНЕРІВ

13.01.2022
122

Перший післясвятковий тиждень розпочався для ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» з важливої та перспективної події, підсумком якої  стане чергове потужне поповнення тренерської команди «КД»! Мова йде про тренінг для тренерів, які будуть готувати педагогів/викладачів для роботи за програмами курсу «Культура добросусідства» в різних ланках освіти.

20 педагогів об’єдналися, поки що дистанційно, для опанування методикою викладання курсу та два вечори поспіль  (11 та 12 січня) дуже плідно працювали. Маргарита Араджионі - керівниця творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерка освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» щиро привітала всіх учасників навчальної зустрічі та після анонсування майбутньої діяльності, надала слово Нелі Лебідь. Провідна тренерка «КД», доцентка  кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини  Київського університету імені Бориса Грінченка розпочала роботу з педагогами з того, що акцентувала увагу на головних  андрагогічних принципах освіти, без розуміння яких неможливо працювати з дорослими. Обговорили та визначилися із тим, що таке тренінг, чого можна досягти, використовуючи саме таку форму навчання, без чого тренінг не відбудеться та які складові формують його результативність. Погодилися із тим, що бути тренером завдання не з легких, адже це людина, яка є не лише експертом вищого ґатунку в певній сфері, це особа, яка відповідає і за створення сприятливих для навчання умов, і за забезпечення ефективної інтерактивної роботи, а ще – за забезпечення позитивної атмосфері під її час. Проте саме для того, щоб опанувати всі тонкощі тренерської майстерності учасники і зібралися. До речі, за запропонованою пані Нелею схемою, провели самоаналіз та самооцінку  власних тренерських компетенцій і одразу зрозуміли над чим ще слід добре попрацювати та в якому напрямку рухатися.

 А з траєкторією руху визначилися ще грунтовніше  вже наступного дня, в ході спілкування із Олександрою Козорог, провідною тренеркою «КД», координаторкою освітніх проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини. Пані Олександра одразу занурила педагогів в атмосферу інтерактивної роботи,"запросив" учасників дистанційного тренінгу до справжньої «тренерської кухні», секретами якої щиро ділилася майже три години. За цей час встигли розглянути всі цикли тренінгу та етапи підготовки до нього в деталях, проаналізувати весь цей складний процес з урахуванням потреб цільової аудиторії, попрацювати в групах, креативно та професійно виконати завдання щодо написання програми тренінгового заняття. А ще, обрати тему з курсу «Культура добросусідства» для того щоб вже самостійно розробити повноцінний тренінг, фрагмент якого слід буде продемонструвати в колі своїх  колег під час очної частини семінару – тренінгу. Тож вже за тиждень, майбутніх тренерів (серед яких вчителі закладів загальної середньої освіти, методисти та викладачі закладів післядипломної педагогічної освіти Кіровоградщини та Сумщини,   Харківщини та Чернівеччини, Чернігівщини, Донеччини, Вінниччини та Волині) очікує зустріч в оффлайн форматі та шість днів напруженого але надзвичайно цікавого навчання, результатом якого має стати можливість долучитися до тренерської команди «КД»!

 

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту  «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»