uk
Новий проєкт - нові можливості для забезпечення сталості впровадження курсу «КД»

Новий проєкт - нові можливості для забезпечення сталості впровадження курсу «КД»

21.07.2021
673

20 липня Головою правління  ГО «Інформаційно-дослідний центр "Інтеграція та розвиток"»  Євгеном Заблудовським було підписано важливий договір із Пакт, Інк. (Pact, Inc.) на виконання проєкту «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження».

Проєкт буде тривати до наступного липня  та отримувати грантову підтримку в  рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»,  що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні з жовтня 2016 року.  Метою даної програми є  підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях. Впровадження курсу «КД» без сумнівів сприятиме  успішній її реалізації, а  розвиткові курсу «КД»,  співпраця із Пакт надасть новий поштовх та нові можливості.

Вже найближчим часом, а саме з 11 по 15 серпня, викладачі пілотних шкіл НУШ, які з 1 вересня розпочнуть апробацію програми «Культура добросусідства» для 5-6 класів, пройдуть інтерактивне навчання методиці викладання курсу. Воно відбудеться в очному форматі в місті Ірпінь. Також із серпня, майже в усіх  областях України, стартує  марафон з проведення презентацій «Культура добросусідства» для 5-6 класів» для керівників відділів та закладів освіти, співробітників закладів післядипломної педагогічної освіти, громад тощо.  

Серед активностей, які передбачені на 12 місяців проєктної діяльності, проведення: 15-годинного семінару «Цифрові інструменти для викладання «КД» в 5-6 класах у форматі онлайн» у вересні; у жовтні та грудні - семінару-тренінгу для викладачів ЗППО з методики роботи за програмою «КД» для 5-6 класів  та тренінгу для тренерів; з вересня по червень -  двоетапного дванадцятиденного навчання (базовий семінар і тренінг для тренерів) для викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, які будуть впроваджувати програми підвищення кваліфікації з «КД» для різних категорій освітян. Крім того, заплановано навчання регіональних координаторів з впровадження курсу «Культура добросусідства» та керівників ЗППО щодо механізму розробки і просування регіональних і районних освітніх ініціатив для залучення коштів місцевих бюджетів до фінансування програм з громадянської освіти.

Для викладачів «КД» з пілотних шкіл, упродовж всього навчального року, проводитимуться онлайн консультації та вебінарі, а постійну експертну допомогу та менторську підтримку вчителі  отримуватимуть  в форматі оффлайн.

Експерти та провідні фахівці з впровадження курсу «КД» будуть працювати над розробкою методичних матеріалів для вчителів, які пілотують викладання курсу та розробкою спеціальної програми для закладів післядипломної педагогічної освіти. За останньою можна буде масово готувати вчителів до методики викладання «Культури добросусідства» в 5-6 класах вже з вересня 2022 року.

А на січень 2022 заплановано проведення ІХ Робочої наради з питань пілотування «КД». Це завжди довгоочікувана подія для всієї величезної та потужної Всеукраїнської команди «добрих сусідів», яку сьогодні можна привітати з початком нового проєкту, котрий стане ще однією міцною цеглинкою для забезпечення сталості впровадження курсу «Культура добросусідства» в освітньому просторі нашої країни.