uk
Новий проєкт – нові можливості розвитку «КД»!

Новий проєкт – нові можливості розвитку «КД»!

22.05.2020
472

      «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»  –   це назва нового, вже п’ятого масштабного проєкту, що буде реалізовуватися «Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» за підтримки Посольства Норвегії. Діяльність в межах цього проєкту буде спрямована на забезпечення сталості розвитку курсу «Культура добросусідства» в тих регіонах, де вже активно за ним працюють, та впровадження «КД» ще в 13 областях. Плани організації щодо поширення ідей курсу освітніми просторами всієї країни доволі амбітні, проте цілком здійсненні. Бо є і величезний командний потенціал, і значущий досвід ефективної роботи в попередні роки, і чітка покрокова програма дій на найближчу перспективу.

      Наразі в розробці  6 спеціальних програм  курсу «Культура добросусідства», які будуть запропоновані для закладів післядипломної педагогічної освіти. Створюють програми для педагогів закладів дошкільної освіти, початкової школи, та для тих, хто працює з підлітками та їхніми батьками, учасники міжрегіональних творчих груп. ЗППО будуть мати можливість самі обирати програму курсу «КД» для підвищення кваліфікації вчителів, як для тих, що пройшли навчання і працювали за курсом з 2014 по 2017 роки, так і для педагогів-новачків,  враховуючи регіональний запит. А для того щоб забезпечити ЗППО викладачами-тренерами курсу «КД» влітку буде проведено три тренінги з їхньої підготовки.

       Крім того, заплановано проведення циклу шестиденних методичних семінарів-тренінгів для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Полтавської, Дніпропетровської, Вінницької, Черкаської та Рівненської областей; для вчителів початкової школи та для педагогів середньої школи, які будуть працювати за програмою «Я. Ми. Країна».

      В планах на рік видання першої частини посібників для п’яти областей, видання другої частини посібника Сумщини, розробка та підготовка до верстки і друку посібника для Миколаївської області. Буде розроблено  електронну версію посібника для педагогів, які працюють у першому та другому класах Нової української школи; оновлено електронні версії першої частини посібників виданих у 2016 – 2018 роках для Київщини, Львівщини, Херсонщини, Чернівеччини, Харківщини, Одещини, Луганщини та Донеччини. Усе це дозволить суттєво підтримати викладання курсу «КД» у НУШ. Звичайно, в планах і проведення традиційної, цього року вже восьмої,  Робочої наради з питань апробації  та впровадження курсу в закладах освіти України.

      «Ось така в нас грандіозна програма  на найближчі 10 місяців діяльності в межах проєкту, – говорить його керівниця, авторка курсу «КД» Маргарита Араджионі, – будемо, як завжди намагатися виконувати її стовідсотково, хоча розуміємо, що працювати доведеться в нових для нас умовах, викликаних складною ситуацією у світі. Проте ми готові бути гнучкими й враховувати всі обставини, а також максимально сприяти проведенню якісного навчання майбутніх членів нашої вже величезної родини «КД» та  забезпеченню посібниками якомога більшої кількості тих регіонів, які долучаються до руху «Культури добросусідства» в цьому році».