uk
На Миколаївщині активно працюють над впровадженням «КД»

На Миколаївщині активно працюють над впровадженням «КД»

07.12.2021
131

Перший зимовий тиждень на Миколаївщині можна було б сміливо назвати тижнем «Культури добросусідства». Майже півтори сотні освітян області за невеличкий проміжок часу стали учасниками онлайн заходів,  на яких могли познайомитися з особливостями курсу «КД», обмінятися досвідом з його впровадження та обговорити актуальні питання щодо своїх подальших освітніх перспектив.

1 грудня 78 педагогічних працівників (вихователі, методисти та завідуючи закладів дошкільної освіти, вчителі початкової та середньої шкіл, представники адміністрацій навчальних закладів, педагогічні і науково-педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти тощо)  стали учасниками обласного семінару «Формування соціальної компетентності особистості шляхом упровадження програми «Культура добросусідства». Захід було організовано навчально-методичною лабораторією акмеології та кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою популяризації інтегрованого курсу «Культура добросусідства», формування міжкультурної і громадянської освіти дітей, учнівської молоді Миколаївщини.

Нагадаємо, в області впроваджують «КД» з 2019 року, активно працює творча група з адаптації програм курсу під регіональні особливості, проводиться підготовка викладачів «Культури добросусідства» на тематичних курсах підвищення кваліфікації в МОІППО за спеціальними програмами, розробленими фахівцями закладу та затвердженими його Вченою радою. Варто зазначити, що в минулому році на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 56 педагогів  пройшли тридцятигодинне навчання за цими програмами.

Від самого початку співпраці МОІППО з ГО ІДЦ «Інтеграція та розвиток» діяльність з впровадження «КД» в регіоні успішно координує завідувачка навчально-методичної лабораторії акмеології освітнього закладу Олена Вітковська. Під час семінару саме пані Олена звернула увагу на зміст та структуру інтегрованого курсу «Культура добросусідства».

А під час практичної частини заходу Олена Вітковська та Тетяна Татаренко (обидві сертифіковані тренерки «КД») ознайомили педагогів середньої і старшої школи з цікавими практиками реалізації програми «Я. Ми. Країна» та наробками колег щодо її виховної складової.

Про електронну підтримку інтегрованого курсу «Культура добросусідства» та програму «Український віночок» для дошкільників розповіла Лія Олійник, доцентка кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО. Пані Лія ознайомила учасників секції «Дошкільна освіта» не лише з цілями, завданнями, структурою Програми та принципами побудови її програмно-методичного комплексу, а й з методичними розробками регіональної творчої групи, що викликало особливу зацікавленість присутніх.

Так само, як і виступ Оксани Рибачук, методистки кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО, яка висвітлила практичну складову реалізації програми курсу «Культура добросусідства» у початковій школі.

4 години плідної інтерактивної роботи промайнули непомітно, а про її ефективність красномовно свідчать позитивні відгуки учасників обласного семінару та їхні відповіді на запитання підсумкової анкети. Наведемо лише деякі з них. «Чи зацікавила Вас програма виховних годин "Я. Ми. Країна" інтегрованого курсу "Культура добросусідства?». «Так», - відповіли 93% респондентів! А на запитання «Чи будете рекомендувати програму "Я. Ми. Країна" Вашим колежанкам?», відповідь «Так» надали 100% опитаних педагогів!

І це не дивно, адже інтегрований наскрізний курс «Культура добросусідства» вже давно довів не лише унікальність, а й свою ефективність.

 Більш детально дізнатися про курс «КД»  усі бажаючі мали можливість від самої його авторки та керівниці творчої групи розробників, менеджерки освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» Маргарити Араджионі, яка зустрілася з освітянами Миколаївщини 6 грудня.

Ця зустріч відбулася в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» за підтримки  Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Пані Маргарита розповіла присутнім (а завітало на онлайн захід близько 70 педагогів) про успішний хід реалізації проєкту та виступила і з презентацією «Програми наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» і їхнє використання в умовах Нової української школи», приділив особливу увагу новій Модельній навчальній програмі  предмету «Культура добросусідства»  для 5–6 класів закладів загальної середньої освіти. «В регіоні дві школи вже пілотують цю Програму, і успішний досвід вчителів, які вже працюють з «КД»,  це надзвичайно гарний мотиватор для інших,  – зазначила Олена Вітковська, за її словами, великий та давній симпатик курсу, – тож ми впевнені, що в наступному році на Миколаївщині обов’язково  з’являться навчальні заклади в яких виберуть для викладання в 5 та 6 класах  сучасний та результативний курс «Культура добросусідства!».