uk
На Луганщині презентували пілотну програму

На Луганщині презентували пілотну програму "КД" для 5-6 класів

21.10.2021
55

20 жовтня керівниця творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерка освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» Маргарита Араджионі мала чудову нагоду поспілкуватися з освітянами Луганщини та презентувати їм Модельну навчальну програму  предмету «Культура добросусідства»  для 5–6 класів закладів загальної середньої освіти.

Захід відбувся в онлайн форматі у фінальний день навчання тренерів-педагогів, які невдовзі розпочнуть свою діяльність з підвищення кваліфікації вчителів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти. Саме тих вчителів, котрі забезпечуватимуть реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».

20 вмотивованих креативних педагогів з різних куточків Луганської області протягом двох тижнів проходили ґрунтовну підготовку до майбутньої тренерської діяльності під час тренінгового навчання, організованого Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. З даним навчальним закладом у ГО Інформаційно-дослідний центр  «Інтеграція та розвиток» надійні партнерські стосунки склалися ще з 2015 року, з того ж часу ефективно на Луганщині впроваджується і наскрізний інтегрований курс «Культура добросусідства». Тож пані Маргариті було достатньо лише нагадати учасникам зустрічі про його унікальні можливості та переваги, і зосередитися на нових досягненнях Усеукраїнської команди «КД» та авторського колективу курсу. Зрозуміло, що особливу увагу було приділено Модельній програмі  предмету «Культура добросусідства» для 5-6 класів. Програма базується на таких ціннісних орієнтирах, як дитиноцентризм, визнання унікальності, талановитості й ідентичності кожної людини, недискримінація, доброчесність, здоров’я, добробут і безпека.  Ці орієнтири мають забезпечити гармонійний розвиток, цілісне світосприйняття, утвердження людської гідності, вільної особистості й активного громадянства підростаючої людини. Пані Маргарита підкреслила, що програма логічно продовжує реалізацію завдань соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі, зазначених у Державному стандарті початкової освіти, які впроваджуються через інтегрований курс «Я досліджую світ», а також всіх існуючих програм спецкурсу «Культура добросусідства». Після чого детально ознайомила освітян зі змістом Програми, з метою і завданнями на виконання яких її спрямовано.

Виступ Маргарити Араджионі, який відбувся під час сесії «Особливості вивчення навчальних предметів/інтегрованих курсів соціальної і здоров’язбережувальної галузі у 5 класі ЗЗСО за Державним стандартом базової середньої освіти» був дуже доречним і надзвичайно зацікавив усіх присутніх. Адже це була виняткова можливість отримати актуальну фахову інформацію «з перших вуст», на чому із захопленням і зауважили луганські педагоги, а ще висловили свою готовність популяризувати ідеї курсу «КД»  вже на своїх власних тренінгових заняттях.

До речі, два навчальних заклади Луганщини є учасниками проєкту  «Пілотування викладання предмету "Культура добросусідства" в Новій українській школі та забезпечення сталості його впровадження», який реалізовується ГО «ІДЦ «Інтеграція та розвиток» за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Проєкт розпочався минулим літом, а з 1 вересня більш ніж в двадцяти навчальних закладах Нової української школи вчителі «КД» вже працюють над апробацією модельної програми. Сподіваємося, що в наступному навчальному році кількість закладів, в яких педагоги соціальної та здоров’язбережувальної галузі  будуть працювати за Програмою «Культура добросусідства» збільшиться в рази, адже курс вже не перший рік доводить свою дієвість та сучасність.