uk
Методичну підтримку для впровадження

Методичну підтримку для впровадження "КД" забезпечено!

21.09.2021
158

Усебічну допомогу кожному вчителю, викладачу, методисту, які працюють, в будь-якому форматі, в своїх освітніх закладах над впровадженням курсу «Культура добросусідства»  завжди намагається забезпечувати тренерсько-експертна команда «КД». Саме на цьому, 20 вересня, під час онлайн - консультації "Методична підтримка і ресурси для викладання "Культури добросусідства" наголошувала керівниця авторського колективу курсу та його засновниця Маргарита Араджионі.

Протягом години, у всіх, хто завітав на цю зустріч у дистанційному форматі, була чудова нагода отримати від пані Маргарити максимальну кількість інформації щодо потужних ресурсів, які на сьогодні є у методичній скарбниці «КД». Заступники директорів пілотних шкіл, які вже працюють, або будуть працювати з наступного року, над впровадженням курсу в 5 та 6 класах, координаторки соціально – здоров’язбрежувальної галузі в закладах післядипломної педагогічної освіти, вчителі і тренери «КД»,  хтось вперше, а хтось і в черговий раз, здійснили своєрідну віртуальну екскурсію сторінками сайту ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» для того, щоб ознайомитися з багажем навчально-методичних напрацювань.

В рубриці «Методична підтримка» найбільшу зацікавленість викликала сторінка «Методична підтримка учителів пілотних шкіл НУШ (5-6 класи)».  За посиланням http://surl.li/ahqbl можна ознайомитися із детальними  «Методичними рекомендаціями щодо викладання предмета "Культура добросусідства" в 5 класах»;  «Модельною навчальною програмою "Культура добросусідства. 5-6 класи" для закладів загальної середньої освіти»; орієнтовним календарно-тематичним планування для 5 класу. Також тут вже розміщено матеріали до чотирьох тем курсу: "Я - підліток/підлітка!"; "Я і мої особисті кордони. Право на самовираження"; "Мої сильні сторони та професії сучасного й майбутнього";  "Я і мій час" тощо. А найближчим часом, з’являться методичні розробки і до інших тем.  Це, насправді, безцінна допомога для викладачів, які першими розпочали працювати в середній школі з курсом «КД».

Пані Маргарита звернула увагу присутніх і на те, що багато тем 5 класу перегукуються з темами перших чотирьох частин підручників  «КД» (відомим всім, як "Робочі зошити"), за якими працюють в початковій школі, адже інтегрований курс побудовано циклічно. Тож активно звертатися до цих матеріалів, зокрема добірки завдань, які можна адаптувати та ефективно використовувати в роботі, закликала членкиня авторських колективів кожного з 50 зошитів за якими навчаються вже в усіх регіонах нашої країни (і які можна передивитися на сайті http://surl.li/aijge ).

А ще, як додатковим ресурсом для натхнення, нових ідей та цікавих вправ, можна скористатися посібником  «Культура добросусідства: я досліджую світ. Інтегрований курс для 1–2 класів. Збірка програм і методичних рекомендацій» (знайдете за посиланням:  http://surl.li/adxig). Про це також нагадала пані Маргарита, як і про те, що всі педагоги курсу, а особливо ті, хто розпочав свою діяльність в пілотних школах,  мають можливість отримувати постійну менторську підтримку, як в оффлайн, так і в онлайн форматах.

В другій частині зустрічі разом «подорожували» Google диском, до нього надається доступ кожному, хто пройшов навчання з методики викладання «КД». І це "щасливий код доступу" до колосальних об’ємів (15 ГБ!!!) інформації, зібраної найкращими авторами, тренерами, експертами курсу,  починаючи ще з 2003 року! Все найкраще та найефективніше, що накопичувалося від початку створення курсу. 20 тематичних папок, які постійно оновлюються, і в кожній з яких унікальний помічний матеріал курсу, на який можна спиратися в своїй роботі.

 Наприкінці онлайн зустрічі пані Маргарита відповіла на запитання учасників, а також  запросила всіх на трьохгодинну методичну консультацію, яка відбудеться в середині жовтні.  

А  вже 5 жовтня на онлайн – консультацію запрошує координаторка освітніх проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини Олександра Козорог. З 16.00 до 17.00 години пані Олександра готова спілкуватися з вами за темою:  "Висвітлення правових питань під час викладання "Культури добросусідства".

Покликання на приєднання до консультації:  http://surl.li/afsvc

Тож приєднуйтеся, друзі, буде цікаво та корисно!