Усебічну допомогу кожному вчителю, викладачу, методисту, які працюють, в будь-якому форматі, в своїх освітніх закладах над впровадженням курсу «Культура добросусідства» завжди намагається забезпечувати тренерсько-експертна команда «КД». Саме на цьому, 20 вересня, під час онлайн - консультації "Методична підтримка і ресурси для викладання "Культури добросусідства" наголошувала керівниця авторського колективу курсу та його засновниця Маргарита Араджионі.
Протягом години, у всіх, хто завітав на цю зустріч у дистанційному форматі, була чудова нагода отримати від пані Маргарити максимальну кількість інформації щодо потужних ресурсів, які на сьогодні є у методичній скарбниці «КД». Заступники директорів пілотних шкіл, які вже працюють, або будуть працювати з наступного року, над впровадженням курсу в 5 та 6 класах, координаторки соціально – здоров’язбрежувальної галузі в закладах післядипломної педагогічної освіти, вчителі і тренери «КД», хтось вперше, а хтось і в черговий раз, здійснили своєрідну віртуальну екскурсію сторінками сайту ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» для того, щоб ознайомитися з багажем навчально-методичних напрацювань.
В рубриці «Методична підтримка» найбільшу зацікавленість викликала сторінка «Методична підтримка учителів пілотних шкіл НУШ (5-6 класи)». За посиланням http://surl.li/ahqbl можна ознайомитися із детальними «Методичними рекомендаціями щодо викладання предмета "Культура добросусідства" в 5 класах»; «Модельною навчальною програмою "Культура добросусідства. 5-6 класи" для закладів загальної середньої освіти»; орієнтовним календарно-тематичним планування для 5 класу. Також тут вже розміщено матеріали до чотирьох тем курсу: "Я - підліток/підлітка!"; "Я і мої особисті кордони. Право на самовираження"; "Мої сильні сторони та професії сучасного й майбутнього"; "Я і мій час" тощо. А найближчим часом, з’являться методичні розробки і до інших тем. Це, насправді, безцінна допомога для викладачів, які першими розпочали працювати в середній школі з курсом «КД».
Пані Маргарита звернула увагу присутніх і на те, що багато тем 5 класу перегукуються з темами перших чотирьох частин підручників «КД» (відомим всім, як "Робочі зошити"), за якими працюють в початковій школі, адже інтегрований курс побудовано циклічно. Тож активно звертатися до цих матеріалів, зокрема добірки завдань, які можна адаптувати та ефективно використовувати в роботі, закликала членкиня авторських колективів кожного з 50 зошитів за якими навчаються вже в усіх регіонах нашої країни (і які можна передивитися на сайті http://surl.li/aijge ).
А ще, як додатковим ресурсом для натхнення, нових ідей та цікавих вправ, можна скористатися посібником «Культура добросусідства: я досліджую світ. Інтегрований курс для 1–2 класів. Збірка програм і методичних рекомендацій» (знайдете за посиланням: http://surl.li/adxig). Про це також нагадала пані Маргарита, як і про те, що всі педагоги курсу, а особливо ті, хто розпочав свою діяльність в пілотних школах, мають можливість отримувати постійну менторську підтримку, як в оффлайн, так і в онлайн форматах.
В другій частині зустрічі разом «подорожували» Google диском, до нього надається доступ кожному, хто пройшов навчання з методики викладання «КД». І це "щасливий код доступу" до колосальних об’ємів (15 ГБ!!!) інформації, зібраної найкращими авторами, тренерами, експертами курсу, починаючи ще з 2003 року! Все найкраще та найефективніше, що накопичувалося від початку створення курсу. 20 тематичних папок, які постійно оновлюються, і в кожній з яких унікальний помічний матеріал курсу, на який можна спиратися в своїй роботі.
Наприкінці онлайн зустрічі пані Маргарита відповіла на запитання учасників, а також запросила всіх на трьохгодинну методичну консультацію, яка відбудеться в середині жовтні.
А вже 5 жовтня на онлайн – консультацію запрошує координаторка освітніх проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини Олександра Козорог. З 16.00 до 17.00 години пані Олександра готова спілкуватися з вами за темою: "Висвітлення правових питань під час викладання "Культури добросусідства".
Покликання на приєднання до консультації: http://surl.li/afsvc
Тож приєднуйтеся, друзі, буде цікаво та корисно!