uk
МАЙЖЕ ПІВТИСЯЧІ ОСВІТЯН ВІДВІДАЛИ ПРЕЗЕНТАЦІЇЇ КУРСУ «КД»!

МАЙЖЕ ПІВТИСЯЧІ ОСВІТЯН ВІДВІДАЛИ ПРЕЗЕНТАЦІЇЇ КУРСУ «КД»!

04.12.2021
147

Надзвичайно плідними виявилися перші три зимові дні для керівниці творчої групи розробників курсу “Культура добросусідства", менеджерки освітніх проєктів ГО «Інформаційно-дослідний  центр «Інтеграція та  розвиток» Маргарити Араджионі  та її колеги, провідної тренерки «КД», однієї з авторок Модельної програми  предмету «Культура добросусідства» для 5-6 класів Валентини Потапової.

 З 1 по 3 грудня вони провели для освітян Херсонщини, Запоріжжя, Сумщини, Волині та Тернопільщини  п’ять онлайн зустрічей! На них були запрошені представники адміністрацій закладів загальної середньої освіти, відділів освіти міських рад, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, працівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, вчителі, які викладатимуть в 2022-2023 навчальних роках у 5 класах предмети соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі. Завдяки партнерській підтримці закладів післядипломної педагогічної освіти (а саме методистів та викладачів Херсонської академії неперервної освіти, Запорізького, Волинського та Сумського обласних інститутів ППО, Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти тощо) до актуальної і корисної розмови вдалося залучити максимальну кількість зацікавлених учасників. І загалом майже 500 педагогів отримали можливість ознайомитися із «Програмами наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» і їхнім використанням в умовах Нової української школи». Адже саме таку назву мала презентація з якою виступали перед присутніми пані Маргарита та пані Валентина.

Як і під час попередніх заходів, які тривають в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження», авторки курсу та Модельної програми представили учасникам онлайн презентацій  унікальний український освітній продукт, єдиний наскрізний курс в Україні, в якому закладені системний, компетентнісний, інтегрований, особистісно-діяльнісний підходи з акцентом на розвиваючий та виховний аспекти освіти та який наразі вже ефективно впроваджується у 21 області країни.

І, як завжди, головну  увагу було приділено новій програмі курсу - Модельній програмі  предмету «Культура добросусідства» для 5-6 класів, її було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для впровадження з 2022 року як предмету інваріантної частини (альтернативу програмам курсу «Етики» і «Вчимося жити разом» в соціальній і здоров’язбережувальної галузі). Дізналися присутні про особливості Програми,  структуру, ціннісні орієнтири та перші успіхі з її впровадження (нагадаємо, вже в цьому році Модельну програму «КД» для 5 класів апробують в  36 закладах зі 136 пілотних шкіл НУШ і впровадження курсу відбувається надзвичайно результативно). А ще довідалися про те, що у Програми є повне методичне забезпечення, а викладачі курсу мають можливість проходити спеціальне навчання та отримують постійну методичну та менторську підтримку. Вся ця інформація без сумніву знадобиться учасникам заходів вже найближчим часом, коли в лютому слід буде визначатися із Програмами курсів  за вибором  на наступний навчальний рік. Сподіваємось, що серед них своє гідне місце знайде і Програма курсу  «Культура добросусідства» для 5 класів!

 

 

 

Заходи  відбулися  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»