uk
МАЙБУТНІ ТРЕНЕРИ НАВЧАЛИСЯ У ФОРМАТІ ОФФЛАЙН!

МАЙБУТНІ ТРЕНЕРИ НАВЧАЛИСЯ У ФОРМАТІ ОФФЛАЙН!

17.12.2020
205

16 грудня було завершено другий етап підготовки  майбутніх тренерів,  які невдовзі будуть готувати педагогів для роботи за програмами курсу «Культура добросусідства» в закладах дошкільної освіти та в початковій школі. Цього разу триденне навчання відбувалося у мальовничому Ірпені у форматі оффлайн. Через карантині умови, коли переважна більшість навчальних заходів проходить дистанційно, очна зустріч для освітян була по особливому  довгоочікуваною та радісною. Хоча і дуже хвилюючою … адже для 15, вже майже тренерок, це був своєрідний іспит, під час якого учасниці мали продемонструвати свої практичні навички та  самостійно провести фрагменти розроблених ними тренінгових занять за обраними темами.

Скажемо одразу, що цей непростий іспит всі склали успішно. Бо підготовка була більш ніж ґрунтовною.  По-перше, це 56 академічних годин у супроводі високопрофесійних фахівців з освіти доросли під час заочних тренінгів, які відбувалися протягом листопада та завершилися на початку грудня. По-друге, це методична та дружня підтримка,  під час всіх трьох днів роботи оффлайн, зіркових тренерів команди «КД»   Маргарити Араджионі та Олега Охредько. Вони з першої хвилини тренінгу налаштували всіх на плідну активну співпрацю, обговорили питання щодо ефективного проведення тренінгів, приділили увагу особливостям роботи тренера з аудиторією у форматі оффлайн,  визначилися  із програмою демонстрації фрагментів тренінгових занять, які були розроблені учасниками за темами курсу «Культура добросусідства». У кожного було 30 хвилин для роботи у якості тренера з аудиторією, яку складали однодумці-одногрупники. Проте не все було так  просто.. В кожній групі опинявся учасник, який, за завданням пана Олега, мав грати роль «складного» та постійно, в різний спосіб, заважати тренерові. А йому, до речі, треба було презентувати й ще саме ту частину тренінгу, яка, на думку Маргарити та Олега, виглядала найслабкішою. Але всі впоралися! І отримали необхідну кількість рейтингових балів для проходження даного етапу навчання.

«Враження від роботи цієї групи  в мене дуже позитивні, виступи, насправді, чудові,  - відзначив Олег Охредько, один з провідних тренерів курсу «КД», - відчувався високий рівень підготовки учасників, вражало вміння орієнтуватися в складних ситуаціях, креативний підхід до виконання завдань та готовність навчатися».

А навчатися на цьому тренінгу допомагали ще й спеціально запрошені експерти - Неля Лебідь, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського інституту імені Бориса Грінченка та Галина Бевз, доктор психологічних наук, професор, завідувачка лабораторії психології спілкування  Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Вони здійснювали надзвичайно професійний та доброзичливий супровід діяльності учасників, коментували після кожного виступу їх роботу, робили конструктивні зауваження, проте були дуже позитивно налаштовані та всіх підтримували. Погодьтеся, отримати слова підтримки з вуст таких знаних науковців та профі в тренерській діяльності  дорогого коштує. Так само, як і отримати від них високу оцінку щодо всього тренінгу та курсу «Культура добросусідства». «Робота протягом цих тренінгових днів, для мене була насолодою, - говорить пані Галина, яка вже захопилася ідеями  «КД», - мені дуже сподобалося те, як педагоги переглядають свою компетентність в контексті взаємодії, комунікації, обміну досвідом… Як наочно можна було побачити посилення життєвості реформ Нової української школи. А ще я побачила гідну команду, де кожен розуміє справжню цінність життя, цінність людини».

 

 Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»  «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та порозуміння в освітніх закладах і громадах України»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні