uk
СТРАТЕГІЮ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ «КД» ВИЗНАЧЕНО!

СТРАТЕГІЮ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ «КД» ВИЗНАЧЕНО!

24.01.2021
387

23 січня було завершено плідну  роботу VIII Всеукраїнської робочої наради з питань апробації і впровадження курсу «Культура добросусідства». Зустріч  згуртувала  майже 230 учасників з різних куточків нашої країни,  єдине, що відбувалася вона не за традицією, в одному з обласних центрів, а в онлайн просторі. В умовах карантинних обмежень, це був безпрецедентний досвід проведення подібної масштабної освітньої події в новому форматі. І цей досвід виявився надзвичайно успішним! Представники обласних департаментів освіти та громадських організацій,  педагоги закладів дошкільної та загальної середньої освіти, викладачі та методисти обласних закладів післядипломної педагогічної  та закладів вищої освіти, регіональні координатори та розробники навчально-методичного комплексу наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства»,  об’єднані за напрямками своєї професійної діяльності та інтересів, одночасно  працювали в чотирьох сесійних залах платформи Zoom. Загалом під час заходу відбулося  двадцять чотири тематичні сесії та два Пленарних засідання, які в прямому ефірі транслювалися на каналі YouTube.

Онлайн  формат  зовсім не завадив колегам ділитися досвідом та інноваціями, дискутувати, радіти успіхам один одного, посміхатися та створювати  атмосферу характерну для «добросусідських»  Нарад. Кожен з трьох  насичених днів Робочої зустрічі вражав своєю змістовністю та різноплановим наповненням. Ґрунтовні обговорення на високому професійному рівні у супроводі неперевершених модераторів, фахово проведені майстер-класи,  креативні виступи спікерів, активні та максимально залучені до роботи учасники, адже теми та питання, що піднімалися, були надзвичайно актуальними для кожного.

Під час секційних засідань було презентовано інноваційний  та міжрегіональний досвід роботи викладачів «Культури добросусідства» в усіх освітніх ланках та нові Програми, зокрема підвищення кваліфікації, розроблені для закладів післядипломної педагогічної освіти (для вчителів початкової школи, для вчителів - предметніків середньої та старшої школи, програма по роботі з батьками).   Широко було представлено наступність форм і методів роботи за курсом «КД» в закладах дошкільної освіти і Нової української школи; наступність роботи за курсом під час дистанційного навчання; сучасні інтерактивні форми і методи роботи з батьківською спільнотою. Як завжди цікаво, нестандартно та захоплююче учасники демонстрували свої досягнення, практичні, детально розроблені вправи, унікальні авторські інструменти навчання культурі миру, культурі добросусідства. Підбиваючи підсумки навчального року, який неочікувано для всіх пройшов в дистанційному  форматі, фундаментально та креативно попрацювали у вчительській онлайн – лабораторії.  Розглянули та апробували інструменти для викладання тем з громадянської, миротворчої та міжкультурної освіти, для дослідницької діяльності на уроках «КД».  

Педагоги  не лише ділилися власним досвідом та знаннями, а й отримали самі  чимало важливої та корисної інформації у форматі юридично-правової консультації, зокрема з питання механізмів правового захисту педагога в Україні. А ще, висловили свої побажання продовжити навчання за цією важливою темою, так само, як і за темами, що були представлені партнерськими громадськими організаціями, як-то  розробка та адвокація цільових програм з освіти дітей та дорослих на рівні територіальних громад і регіонів, задля подальшого активного впровадження курсу «КД» на містах.  

Наразі курс впроваджується в 21 області країни. Представники кожної з цих областей  на стратегічній сесії ґрунтовно розглянули питання щодо подальшої співпраці та планів роботи на 2021 – 2022 навчальний рік. Вирішили і надалі налагоджувати партнерську співпрацю із громадськими організаціями в сфері громадянської освіти, вибудовувати спільну стратегію діяльності на базі курсу «Культура добросусідства»; узагальнити інноваційний досвід роботи з батьками, зокрема і в онлайн форматі,  досвід роботи в закладах дошкільної освіти під час пандемії  з метою поширення кращих практик та методик серед освітянської спільноти; підготувати нову редакцію збірки «Я. Ми. Країна» та видати новий наклад затребуваного посібника «Батьківські збори по-новому», адаптувати та розробити зошити для нових регіонів і залучити до діяльності з впровадження курсу «КД» педагогів Житомирської, Кіровоградської та Чернігівської областей. І через рік,  на наступній Нараді,  об’єднатися навколо «Культури добросусідства» вже всією Україною.

P.S.: ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» висловлює щиру подяку Посольству Королівства Норвегія в Україні за довіру, багаторічну співпрацю та фінансову підтримку проєкту; всім учасникам VIII Всеукраїнської робочої наради за активність, ініціативність, небайдужість, за радість зустрічі; і тим, завдяки кому ця зустріч в онлайн форматі технічно відбулася на найвищому рівні –  Олесі та Олександру Вієцьким  (Smart Science Lab).

 ДЯКУЄМО, ДРУЗІ "КД"!