uk
ДРУЗІ, ДЯКУЄМО ЗА ВІДГУКИ ТА СПІВПРАЦЮ!

ДРУЗІ, ДЯКУЄМО ЗА ВІДГУКИ ТА СПІВПРАЦЮ!

14.10.2021
61

12 жовтня  з успіхом завершила своє навчання на шестиденному авторському методичному семінарі-тренінгу для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, які будуть впроваджувати програму «Український віночок. Регіон» інтегрованого курсу «Культура добросусідства», група з 12 освітянок, які по праву назвали себе «Асами дошкілля».

З Сертифікатами, які підтверджують високий рівень компетентностей (соціальної, здоров’язбережувальної, громадянської, загальнокультурної, мовно-комуникативної, психолого-фасилітативної та інформаційно-цифрової), новими знаннями та безцінним досвідом, готовністю працювати за методикою, яку опанували, «Аси дошкілля» вже повернулися до Тернополя та Львову, Запоріжжя та Херсону, Вінниці та Краматорську, Миколаєва та Кропивницького, Луцька та Дніпра.

Повернулися ще і з неймовірно яскравими враженнями… Своїми,  від перебування «під дахом «Культури добросусідства», де зібралася неперевершена команда педагогів», поділилася вихователька-методистка Людмила Скоп’юк (м. Луцьк). «Я у захопленні від кожного навчального дня … Велика подяка всім нашим тренеркам. Олені Савчук, яка запалила нас своєю енергією у першій же день; Валентині Потапової, яка спонукала нас до роздумів, чітко окреслила коло вивчення питань щодо прав людини; Маргариті Араджионі, після кожної вправи виконаної разом із нею емоції просто зашкалювало; Ользі Трофименко, яка розвіяла стереотипи та змусила задуматися над проблемою дискримінації та становлення особистості; пані Анні Рего за закарпатську гостинність, ціннісні орієнтири, емоційну насиченість. Стільки практичних матеріалів отримано! Все буде використано в роботі! А найбільше надбання та цінність – це ДРУЗІ! Зустрічі з якими я безмежно щаслива!»

«Я також ще під враженням від тої атмосфери, яка була присутня з нами всі дні. Сказати, що було все ФАЙНО!!!, то нічого не сказати. Бо було все ВЕЛЬМИ ФАЙНО!!!, – говорить  методистка з дошкільної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Зубаль, –  сердечно вдячна за  отримані знання та емоції, особливо вдячна за професійність всім тренерам:  щиро,  відкрито, технічно грамотно. Дякую за можливість поспілкуватись з колегами, повчитись чомусь і у них. Чекаю з нетерпінням наступної зустрічі!!!».

І продовжує ланцюжок відгуків, які ми отримали з Заходу країни, відгук з її Сходу…

Доцентка кафедри дошкільної освіти  Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Краматорськ)  Анастасія Сазонова поділилася своїми відчуттями та думками щодо «марафону-тренінгу», який вразив її  «насиченою програмою, професійністю тренерів, практичною спрямованістю… Кожен день був наповнений яскравими емоціями та відкриттями щодо організації добросусідства. Я до тренінгу, на жаль, не була знайома з програмою «Український віночок». З першого ж дня, шановна пані Олена занурила усю нашу групу в цю програму, розкрила її актуальність залучивши всіх учасників в інтерактивну взаємодію.  Мені дуже сподобалися запропоновані нам методики пані Валентини. Буду намагатися відразу впроваджувати у практику роботи «спрямоване читання» та «біографічний метод». Цікавою для мене виявилась методика ненасильницького спілкування, запропонована психологом, пані Іриною. Запропоновані вправи виявились дуже корисними не лише для професійної сфери, але й для повсякденного життя, для спілкування з родиною. Хотіла б ще виділити матеріал, що презентувала пані Ольга, особливо те, що стосувалось стереотипів. Тут у мене виявилась прогалина у знаннях, ця тема для мене нова. Є куди рухатися.Велика подяка пані Маргариті за ознайомлення з цікавими та новими для мене прийомами роботи. Дякую за велику кількість конкретних практичних матеріалів, які можна впроваджувати всі і відразу! Було цікаво та дуже корисно більш детально дізнатися на занятті з пані Анною про специфіку роботи з колективом, у якому є представники різних культур.

Мене вразило до глибини душі, як швидко використані тренерами методики та безпосередньо зміст самої програми може сприяти формуванню доброзичливого ставлення між людьми.  Як результат — я збагатилася не лише знаннями … Я везу з собою великий набір конкретних методик та прийомів роботи впровадження «Культури добросусідства» але й тепер у мене з’явилися нові добрі друзі!»

Така оцінка роботи для всієї тренерської команди та організаторів навчання дорогого коштує. Дякуємо, друзі, за  такі відгуки, за щирість та емоції, за бажання вдосконалюватися й зростати, за те, що надихаєтесь і надихаєте! До нових зустрічей, які обов’язково відбудуться!

 

Захід відбувся  в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» за підтримки  Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні