«Валіза» викладача курсу «КД» поповнилася новим виданням

«Валіза» викладача курсу «КД» поповнилася новим виданням

27.11.2019
430

На початку листопаду, накладом у тисячу примірників вийшов друком унікальний методичний посібник «Батьківські збори по-новому: актуально, інтерактивно, корисно». Видання без сумніву стане в пригоді всім, хто працює із дорослими в формальній та неформальній освіті (андрагогам, педагогам, соціальним  працівникам, шкільним психологам, тренерам, громадським активістам тощо). Але, мабуть, перш за все  змістовність, своєчасність та ефективність збірки оцінять ті,  хто вже плідно працює над впровадженням курсу «Культура добросусідства». До речі, майже двісті примірників видання  нещодавно потрапили у «валізки» освітян – учасників  VІІ Робочої наради з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в навчальних закладах України, яка днями проходила на мальовничій Чернівеччині.

"За участі вчителів-практиків та науковців ми розробили освітню програму «Батьківські збори по-новому: актуально, інтерактивно, корисно» наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства», яка дістала гриф Міністерства освіти і науки України, - говорить Маргарита Араджионі, керівниця проекту, - ця програма складається із 30 тем,  що були відібрані, спираючись на досвід педагогів курсу і запити батьківської спільноти. Також, враховуючи наш попередній досвід, ми розробили 72-годинний курс для викладачів «КД» щодо роботи за цією програмою і провели навчання 84 педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Для реалізації програми «Батьківські збори по-новому..» тренерська команда та автори підготували відповідні методичні та  ґрунтовні інформаційно-довідкові матеріали, а також для кожної теми програми розробили варіанти проведення інтерактивних батьківських зборів. І все це  представлено в нашій збірці».

                                               

В цілому програма спрямована на розвиток освіти дорослих в Україні, посилення соціальної згуртованості та співпраці закладів освіти з батьками, розвиток громадянської і психолого-педагогічної компетентностей рідних дитини (батьків або опікунів) та педагогічної спільноти. У виданні містяться методичні рекомендації з використання активних, інтерактивних, групових форм роботи під час батьківських зборів та педагогічних нарад, щоб зробити їх більш актуальними, змістовними, практичними, ефективними і цікавими для дорослих.

  

 

Видання здійснене громадською організацією  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   у рамках виконання проекту UKR – 18/0011 «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який реалізовувався  за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні та Міністерства освіти і науки України в 2018 – 2019 рр.