uk
«КД» ПО-НОВОМУ! ДИСТАНЦІЙНО ТА ЕФЕКТИВНО!

«КД» ПО-НОВОМУ! ДИСТАНЦІЙНО ТА ЕФЕКТИВНО!

13.06.2020
696

       11 червня півсотні освітян з успіхом завершили чотириденне  навчання організоване ГО  Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» у форматі дистанційного семінару «Онлайн інструменти для викладання інтегрованого курсу “Культура добросусідства”». Семінари для двох груп, кожна з яких складалася з 25 учасників, було проведено за Програмою  підвищення кваліфікації  педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти. Її розробили провідні педагоги та тренери  курсу «Культура добросусідства», відповідно і до сучасної державної освітньої політики, Концепції Нової української школи та Стратегії реформування освіти Україні, і до тих  викликів, які  виникли в умовах карантину щодо організації віддалених занять. Серед авторів надсучасної та надзвичайно актуальної  програми –  керівниця творчої групи розробників наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» Маргарита Араджионі, Наталія Гущина, Олег Охредько, Ірина Унгурян, Інна Шахно, Яна Чернишова. А серед учасників семінарів –  35 сертифікованих діючих тренерів курсу «КД», 12 представників закладів післядипломної педагогічної освіти, 3 члени організації ГО  Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

      Для всіх без винятку, змістовне та інтерактивне онлайн навчання, насичене практичними завданнями та новою інформацією, безумовно, було не лише корисним, а ще й цікавим та захоплюючим. За 15 семінарських годин досвічені тренери (важливо, що всі вони випускники тренінгу для тренерів «Навчання дорослих з використанням онлайн інструментів» Представництва DVV International в Україні, який відбувся в травні цього року) ознайомили педагогів з основними цифровими інструментами навчання дорослих в режимі онлайн та максим вміння організовувати інтерактивну взаємодію при навчанні онлайн ально продемонстрували можливості використання цих інструментів в роботі тренерів курсу «КД». І як результат плідної роботи учасників: набуті вміння організовувати інтерактивну взаємодію при навчанні онлайн; створювати Google Клас задля організації ефективної взаємодії вчитель-учень(-ниця); опанування цифрових інструментів для проведення відеозустрічей (Zoom, Skype Meet Now, Google Meet, Messenger Rooms); засвоєння знань щодо алгоритму створення інтерактивних вправ, вікторин, опитувальників засобами Mentimetr, Kahoot, Google Форм, LearningApps тощо. У педагогів з’явилося не лише уміння трансформувати структурні елементи очного тренінгового заняття (знайомство, мотивація,  формулювання правил роботи та очікувань від навчання, проведення інтерактивної вправи або активних видів роботи, рефлексія тощо) в онлайн формат, а й набагато покращилися навички спільної онлайн-діяльності та взаємодії, використання хмарних технологій, додатків Google в практику проведення дистанційного (тренінгового) навчання, створення власних онлайн-ресурсів.

      По закінченню дистанційного навчання за даною програмою підвищення кваліфакації та виконанні 80% запропонованих тренерами завдань,  учасники отримали сертифікати, відповідні відомості яких занесені в  спеціальний онлайн-реєстр.

 

Навчання відбулося  в рамках дистанційної  Експертної наради у реалізації проекту «Сприяння розвитку активного громадянства, толерантності та  порозуміння в освітніх закладах і громадах України»  за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні