uk
«КД» назавжди змінила моє життя…

«КД» назавжди змінила моє життя…

05.03.2020
514

«З того самого часу, коли я вперше дізналася про «КД», в моєму житті почали відбуватися просто дивовижні зміни… здавалося, я нарешті знайшла те, що стовідсотково відповідало моєму світосприйняттю; моїм бажанням постійно вдосконалюватися,  ділитися новим досвідом і знаннями з колегами;  моїм прагненням зробити нашу освіту кращою та завжди бути цікавою і необхідною для тих, без кого не уявляла себе –  моїх учнів..», –  саме так про свої професійні та особисті «стосунки» с курсом «Культура добросусідства» говорить Яна Чернишова, методист кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Сьогодні пані Яна, регіональний координатор упровадження курсу «КД» на Луганщині,  згадує  лютий  2016, коли вона вперше щиро ділилася своїм досвідом на  обласному заході з Презентації курсу «Культура добросусідства» с заступниками директорів шкіл, методистами  з дошкільної освіти методичних кабінетів/центрів  відділів освіти Луганської області, які завітали до ЛОІППО на зустріч із авторкою курсу Маргаритою Араджионі. Тоді, ще заступник  директора з навчально-вихоної роботи, вчитель початкових класів Рубіжанської спеціалізованої школи I-III ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області Яна Чернишова,  тільки  починала активно впроваджувати матеріали спецкурсу у свою педагогічну діяльність. Сталося це  після того як влітку 2015 на запрошення «Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток» Яна Олександрівна взяла участь у методичному семінарі- тренінгу з викладання курсу «КД»  у   м. Скадовськ та перша в Луганській області отримала відповідний сертифікат, який надавав їй право викладати курс.

З тих пір Яна Чернишова, очільниця регіональної групи авторів навчальних посібників курсу «Культура добросусідства» для 1-4 класів, обласної  творчої групи з апробації курсу ( 2016-2019рр.), вже сама провела десятки семінарських та тренінгових занять.  Спочатку для вчителів своєї школи та  батьків,  а потім для  педагогів різних категорій вже на рівні  всієї області. «Найбільший виклик у впровадженні  освітньої реформи, який я бачу сьогодні -  «перезавантаження» педагогів, – ділиться своїми думками пані Яна,  – і все , що я можу зробити на своєму місці для подолання цього виклику, це переконати  колег власним прикладом, надавши  їм можливість побачити ефективність інновацій». І цю можливість Яна Олександрівна щиро надає всім тим, хто бажає вчитися та рухатися вперед. Вона ділиться своїми здобутками та ідеями і як учасниця численних проєктів та освітніх заходів Усеукраїнського  та Міжнародного рівнів, і як сертифікований тренер LЕGO, і як тренер Нової української школи, і як експерт моніторингового дослідження НУШ, і, звичайно, як тренер з курсу «Культура добросусідства» вже з п’ятирічним досвідом… І ось чергове особисте досягнення Яни Чернишової, її нова висота! Вона стає провідною тренеркою ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» і з повним правом приєднується до потужної команди провідних тренерів  організації, серед яких Маргарита Араджионі, Ольга Боярчук, Андрій Гусєв, Неля Лисенко, Людмила Микитюк, Олег Охредько, Валентина Потапова та Олег Смірнов.

А це означає,  пані  Яна повністю відповідає критеріям щодо провідного тренерства, затвердженим правлінням організації. Тобто, має досвід викладання  «КД» для різних аудиторій, відпрацювала тренером курсу  не менш ніж в 10 семінарах-тренінгах  за останні 5 років та оцінка її роботи від слухачів за анонімними анкетами евалюації  не менш ніж 9 балів. До речі, середній бал Чернишової за  анкетами тренінгів, що були нею проведені в Сєвєродонецьку та Харкові, Слов’янську та Маріуполі, Кремінній, Запоріжжі, Сумах, Чернівцях та Шостці  -  9, 897!!! Це  справедлива та об’єктивна оцінка професійності та наполегливої праці, а ще -  справжній успіх, з яким ми щиро вітаємо Яну Чернишову!  

«Комусь до вподоби колія, а мені – свобода вибору ..  Це мій девіз» -  говорить нова провідна тренерка, і добре, що одного разу цим вибором стала «Культура добросусідства», яка здатна змінювати життя та покращувати світ навколо.