uk
Волинь вітає КД

Волинь вітає КД

08.05.2019
359

7 травня затишний та доброзичливий Луцьк тепло вітав Маргариту Араджионі, кандидата історичних наук, керівницю групи розробників наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства". До обласного центру Волинської області пані Маргарита завітала задля зустрічі з освітянами регіону, яким під час семінару – тренінгу вона презентувала особливості, унікальні можливості та величезний виховний потенціал  «КД». Курсу, який розробляється  з урахуванням міжрегіональної специфіки та спрямовується  на розвиток міжкультурної та громадянської освіти в Україні, на розвиток соціальної інклюзії вразливих груп населення, на зниження рівня міжетнічної та міжконфесійної напруги, формування толерантності.

Відкрив захід та привітав його численних учасників Петро Олешко, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти в стінах якого і відбулася цікава, інтерактивна зустріч педагогів Волині з Маргаритою Араджионі. Вона звернула увагу присутніх на то, що курс «Культура добросусідства» спрямований на розвиток освіти впродовж життя — від дошкільнят до освіти дорослих.  «У нашому арсеналі не лише розроблена програма навчання, а й створені посібники та робочі зошити, - зауважила пані Маргарита, -  Вони,  як банк ідей для вчителя та простір для творчості учнів. Усі матеріали розробляються окремо для кожного регіону, відповідно до запитів громади,  з урахуванням регіональної специфіки. Це надзвичайно актуально для прикордонних областей України, які мають досить різноманітний склад населення. Нашим принципом є виховання соціально-компетентних, здатних мислити критично осіб, свідомих громадян та патріотів».

Курс «Культура добросусідства»  з успіхом  вивчають  українські діти, від дошкільнят до старшокласників, вже в дванадцяти регіонах нашої країни.  Наразі відкривається можливість до його впровадження  і у Волинській області.

 

Захід відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України в рамках проекту громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах», який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні