uk
Великі добрі справи маленьких новомерчан

Великі добрі справи маленьких новомерчан

09.03.2020
460

Новомерчане … саме так називають жителів старовинного мальовничого українського села Новий Мерчик. Знаходиться воно у Валківському районі Харківської області, мешкає в ньому трохи більше ніж 900 людей. І навчальний заклад в якому сьогодні вчиться 59 учнів та виховується 13 дошкільнят  в маленькому селі один – Новомерчицький НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад) Валківської районної ради Харківської області. Але він – унікальний! І в цьому нещодавно переконалися освітяни Валківщини.  Сталося це після того, як заступники директорів шкіл всього району та методисти районного відділу освіти, молоді та спорту побували у Новому Мерчику на практичному семінарі-тренінгу «Культура добросусідства» і ознайомилися з системою роботи закладу за курсом «КД».  Під час заходу 20 педагогів  мали змогу отримати максимум інформації  щодо особливостей курсу (єдиного наскрізного у системі формальної освіти України, з методичним забезпеченням для усіх освітніх рівнів), переконатися в його сучасності та ефективності. А ще – захопитися  ідеями «КД» та побачити надзвичайний ресурс в їх реалізації. Рік тому так само сталося і з  Ольгою Борщ, директоркою  Новомерчицького НВК, коли вона дізналася про можливість працювати за курсом. Пані Ольга, вчитель вищої категорії, вчитель-методист  початкової школи,  ґрунтовно підійшла до цієї важливої справи і почала з власного навчання. За півроку вона отримала три сертифікати, які надали їй право працювати за програмами  для закладів дошкільної освіти «Український віночок. Регіон»,  для закладів загальної середньої освіти та за програмою для дорослих з відповідального батьківського і громадянської освіти «Батьківські збори по-новому:актуально, інтерактивно, корисно». Як результат, з вересня минулого року під керівництвом ініціативної Ольги Борщ,  в НВК розпочалася активна робота з впровадження «КД». Її першими, але вагомими результатами, ділилися педагоги та маленькі новомерчане під час семінару.

 Гості закладу побували на надзвичайно цікавому інтерактивному занятті в першому класі. Урок за темою “Одяг який носили наші предки. Національне вбрання” провела директорка закладу.  Ольга Іванівна із величезним задоволенням викладає курс «Культура добросусідства» наймолодшим школярам Нового Мерчика. Цього разу малеча із захватом дізнавалася про те, яким  в різні часи був традиційний одяг на Слобожанщині. На годинку діти самі стали модельєрами, творцями етносередовища та винахідниками власного бренду українського одягу (дивись фото).

Всі присутні були приємно вражені ідеєю та результатами проєкту, участь в якому узяли всі без винятку учні НВК.  Проєкт під назвою «Добрі справи новомерчан» тривав протягом трьох місяців, і за цей час була проведена неймовірна за масштабом виховна робота, яка об’єднала дітей та дорослих (батьків і вчителів) навколо по-справжньому добрих та щирих справ. Кожен клас презентував на заході свою Квітку-семиквітку (саме вона є символом курсу «КД»), одна з семи пелюсток – одна добра справа!  Ось наприклад, дошкільнята зробили годівнички та годували взимку пташок; молодші школярі поповнили книжками шкільну бібліотеку; учні середньої школи шили м’які іграшки,  ставили вистави у самодіяльному Театрі Ляльок; старшокласники плели москітні сітки для воїнів АТО, прибирали територію села, допомагали самотнім людям похилого віку … Вийшло біля сотні добрих справ! (дивись відео звіти проєкту) Проте головний здобуток, відчуття у кожного з юних новомерчан важливості зробленого, розуміння того, що творити добро необхідно і, як виявилося, дуже приємно. І цей проєкт, лише початок тих великих змін на краще, які обов’язково будуть відбуватися в маленькій громаді Нового Мерчика, де вчаться бути добрими сусідами.