uk
У Хмельницькому знайомство з курсом «КД» було інтерактивним

У Хмельницькому знайомство з курсом «КД» було інтерактивним

23.05.2019
539

21 травня візитом до центру  Поділля Маргарита Араджионі, керівниця творчої групи розробників курсу «КД», завершила  цикл травневих заходів з презентації наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства».  З його метою, структурою, особливостями та переспективами щодо впровадження, пані Маргарита знайомила  педагогів, представників адміністрацій закладів освіти, співробітників інститутів післядипломної педагогічної освіти у восьми регіонах нашої країни, освітяне яких висловили бажання долучитися до участі у проекті.

На зустріч у Хмельницькому, яка відбувалася у стінах ОІППО, були запрошені заступники директорів  закладів загальної середньої освіти з виховної роботи та початкової освіти, вихователі та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти усієї області. Під час презентації «Освітній проект «Культура добросусідства» як інструмент формування громадянської компетентності і розвитку соціальної інклюзії дітей, юнацтва і дорослих в Україні», Маргарита Араджионі не тільки надала вичерпну інформацію щодо всіх аспектів стосовно впровадження курсу та його ефективності, а й залучила всіх присутніх до виконання інтерактивних вправ. Через дію, власний досвід та переосмислення емоцій та почуттів, учасники заходу на собі відчули, як може змінюватися відношення до найважливіших та ціннісних речей. Аналізуючи це, пані Маргарита звернула увагу на те, що завдання курсу є не надання великого об'єму знань, які слід тестувати, головне призначення  «КД» – змінити ставлення дитини… до рідного краю, Батьківщини, своїх сусідів, друзів, рідніх, своїх обов'язків тощо. Адже мета курсу – виховання соціально компетентних і толерантних осіб, громадян і патріотів своєї країни, які поділяють демократичні цінності, володіють критичним мисленням і відповідально ставляться до громади, рідного краю та прагнуть збурігати, розвивати і примножувати природний, економічний і культурний потенціал України.

Керівниця проекту познайомила педагогів Хмельниччини з комплексом програм наскрізного інтегрованого курсу, посібником «Я. Ми. Країна», Робочими зошитами з якими вже із зацікавлністю та задоволенням працюють вчителі та навчаються діти та батьки  в 12 українських областях. І не випадково  Маргарита Араджионі назвала Робочий зошит, цей унікальний посібник, адаптований під особливості кожного з регіонів, «банком ідей для вчителя, хрестоматією для цікавого дозвілля батьків, персональним підручником і зошитом для  дитини,  своєрідною «платформою» де вона може робити, те що їй цікаво!». І звичайно, висловила надію і на те, що в наступному навчальному році Робочі зошити з курсу «Культура добросусідства» з'являться і у Хмельницьких школярів, і на плідну співпрацю з освітянами області.   

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні