uk
У Чернігові перша зустріч із «КД» була творчою…

У Чернігові перша зустріч із «КД» була творчою…

15.05.2019
532

Зустріч із Маргаритою Араджионі, керівницею колективу авторів навчальних програм наскрізного інтегрованого курсу за вибором «Культура добросусідства», яка відбулася у Чернігові 14 травня, її організатори не випадково назвали творчою.  Адже, як завжди, дуже креативно, інтерактивно та неформально відбувалося знайомство освітян із особливостями, завданнями та змістом унікального та єдиного на сьогодні в Україні наскрізного курсу «КД».

В  стінах Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського за круглим столом зібралися вчителі початкових класів, вихователі закладів дошкільної освіти, працівники методичних кабінетів, центрів,  відділів та управлінь освіти області. Саме тим, хто вже сьогодні активно працює в умовах реформування освітнього процесу та створює Нову українську школу, пані Маргарита дуже змістовно розповіла про курс, його компетентнісний та виховний потенціал, структуру та ефективність. А вона вже доведена успішним досвідом впровадження «КД» в дванадцяти регіонах нашої країни. Тож абсолютно логічною та важливою є рекомендація Міністерства освіти і науки України щодо вивчення позитивного результату  адаптації у вищезазначених областях та презентації цього результату в тих регіонах, де освітяни із курсом «КД» ще незнайомі. Адже необхідність розвитку громадянської освіти, діалогу й толерантності серед дітей та дорослих, формування їх громадянської ідентичності, посилення міжрегіональної співпраці тощо, завдання, які є актуальними для вирішення на сучасному освітньому просторі всієї країни. І ці завдання з успіхом вирішує «КД», з чим ї погодилися  учасники чернігівської зустрічі після  презентації Маргарити Араджионі.

 Із зацікавленістю педагоги Чернігівщини долучилися і до інтерактивних вправ, відзначив їх практичну спрямованість та можливість використання не лише в освітньому процесі з учнями та дітьми дошкільного віку, а й в просвітницькій діяльності з їх батьками.

Учасники заходу відзначали, виконання виховних і розвивальних завдань через активну практичну діяльність сприятиме формуванню певних навичок і моделей поведінки, насамперед спрямованих на розвиток особистості, її соціальної компетентності та громадянської відповідальності. І це очевидно, як і те, що після творчої зустрічі у Чернігові «КД поступово, але впевнено почне крокувати і цим регіоном.

 

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні