uk
На Рівненщині відбулося знайомство з курсом «КД»

На Рівненщині відбулося знайомство з курсом «КД»

10.05.2019
530

«Освітній проект «Культура добросусідства»  як інструмент формування громадянської компетентності і розвитку соціальної інклюзії дітей, юнацтва і дорослих в Україні». Презентація за такою темою відбулася 8 травня в стінах Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. На зустріч із керівницею творчої групи розробників інтегрованого курсу «КД»,  кандидатом історичних наук Маргаритою Араджионі, були запрошені керівники та вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів, керівники  органів управління освітою   об'єднаних територіальних громад.

  Пані Маргарита звернула увагу присутніх на особливості курсу, унікального суто українського продукту, єдиного наскрізного в системі формальної  освіти. Ознайомила учасників зустрічи із програмою «КД», яка була розроблена для набуття практичних умінь і компетентностей для життя і  на тепер цілком відповідає вимогам Нової української школи. Сьогодні надзвичайно актуальними є розвиток громадянської освіти й системна цілеспрямована робота з об'єднання країни, розвитку міжрегіональних зв'язків, інтеграційних процесів і співпраці. Відповідь на ці виклики – увага до регіональних особливостей та їх представлення в загальноукраїнському контексті. І саме таку відповідь надає курс «КД», який вже довів свою сучасність. А ефективність курсу забезпечує його інтерактивність, в чому могли переконатися  рівненські освітяне, які із задоволенням брали участь у тренінгових вправах, запропонованих  Маргаритою Араджионі під час презентації «КД». Тож не випадково учасники заходу зацікавилися можливостями впровадження курсу в регіоні та разом із його засновницею обговорили алгоритм впровадження «КД» на Рівненщині.

 

  Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні