uk
МИКОЛАЇВЩИНА ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО РОДИНИ «КД»

МИКОЛАЇВЩИНА ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО РОДИНИ «КД»

26.04.2019
572

24 квітня на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся мотиваційний семінар-тренінг, який провела кандидат історичних наук Маргарита Араджионі, керівниця групи розробників курсу «Культура добросусідства». Саме його і було презентовано пані Маргаритою на інтерактивному освітньому заході. Для ознайомлення зі змістом та особливостями  інноваційного наскрізного та інтегрованого курсу «КД» були запрошені керівники органів управління освітою та представники науково - методичних установ об’єднаних територіальних громад, педагоги Миколаївської області та співробітники  МОІППО. А проведення цієї зустрічі було ініційовано головним спеціалістом Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Тетяною Демиденко. В січні цього року пані Тетяна побувала в Харкові на VI Робочій нараді  з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в закладах освіти Україні. Там вона мала унікальну можливість протягом трьох днів знайомитися із досвідом та цікавими напрацюваннями  дванадцяти регіонів країни в яких курс вже активно та ефективно впроваджується. «Почувши відгуки та  побачивши позитивний результат, - говорить Тетяна Анатоліївна, -  я зрозуміла,  варто якнайшвидше починати працювати з «Культурою добросусідства» і  в нашій області. Дуже важливим є те, що даний курс повністю відповідає змісту Концепції Нової української школи, він є особистісне зорієнтованим, гуманістичним, направленим на розвиток найважливіших на сьогодні компетентностей, виховує толерантних осіб, з громадянською відповідальністю та повагою до різноманітності». І з лютого  на Миколаївщини було розпочато активну підготовчу діяльність щодо впровадження курсу «КД». За участю  керівників відділів, управлінь районних державних адміністрацій, міських  рад та об’єднаних територіальних громад області проведено нараду  на якій її учасникам усебічно було представлено курс та запропоновано обговорити можливості його впровадження на місцях, у співпраці спеціалістів Департаменту освіти і науки та провідних фахівців Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти підготовлено документальне підґрунтя для успішної реалізації запланованих заходів з діяльності за програмою курсу «КД» в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Миколаївської області, для якої ідеї курсу є надзвичайно актуальними.

Так історично склалося, що в регіоні (за даними Всеукраїнського перепису населення від Державного комітету статистики України) проживали представники понад 100 національностей і народностей із різним світоглядом, віросповіданням і традиціями. Останнім часом питання толерантності, міжкультурної компетентності та соціальної інклюзії особливо важливі у вихованні молодого покоління. Тому освітяни Миколаївської області з величезним інтересом ознайомилися з особливостями навчального курсу «Культура добросусідства» та відзначили його унікальність. Усі матеріали курсу розробляються окремо для кожного регіону, відповідно до його запитів, та з урахуванням специфіки тієї чи іншої області. І це є дуже  важливим, адже в більшості своїй ми володіємо загальною інформацією про географію, історію і культуру України, забуваючи про цінності малої Батьківщини, про інтереси співгромадян. І ці питання здатен вирішити курс «КД», якому бути відтепер і на Миколаївщини!

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні