uk
В  «Українському віночку» засяють  перлинки. Межрегіональний семінар на Одещині

В «Українському віночку» засяють перлинки. Межрегіональний семінар на Одещині

17.03.2019
600

Під шум морського прибою,  сонячним весняним днем, завершився  черговий п’ятиденний Міжрегіональний авторський  семінар-тренінг з методики роботи за програмою міжкультурної та громадянської освіти "Український віночок" курсу "Культура добросусідства" для педагогів  закладів дошкільної освіти Одеської та Херсонської областей.   У Чорноморську, тихому  мальовничому містечку Одещини,  з 11 по 15 березня на базі готелю «Моряк»  відбувався навчальний інтерактивний захід для фахівців сфери дошкільної освіти. 26 активних, налаштованих на інтенсивну та творчу   роботу його учасниць детально, та в той же самий  час  в надзвичайно креативний спосіб,  знайомилися  із оновленою програмою «Український віночок. Регіон» та її унікальними можливостями. 

Протягом насичених навчальних днів одеські та херсонські вихователі та  вихователі-методисти, отримували нові знання та опановували нові практичні навички. До педагогів ЗДО  приєдналися два спеціалісти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Миколаївської та Хмельницької областей, які висловили своє бажання  в цьому році стати учасниками команди «КД» та розпочати роботу щодо впровадження курсу саме з програми «Український віночок». А ось про її актуальність та інноваційність,  не лише на правах гостинної одеситки та представниці заклада-партнера в організації заходу, говорила з учасницями Ірина Паламарчук, завідувачка науково-методичної  лабораторії дошкільної освіти Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради. Пані Ірина, яка сама із задоволенням та зацікавленістю взяла участь у роботі тренінгу,  звернула увагу на те, що саме з Одещини, ще влітку 2013 року, розпочалася «хода» курсу «Культура добросусідства» материковою Україною. І на сьогодні вже можна говорити сміливо про те, що в закладах освіти, де «КД» впроваджується,  курс, як інструмент формування соціальної компетентності дітей та молоді й розвитку громадянської і міжкультурної освіти, безумовно довів свою ефективність.

До речі, як і довела свою ефективність розроблена командою майстер-тренерів програма тренінгу проекту "Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах", за якою з успіхом вже вп’яте працювали  висококваліфіковані спеціалісти своєї справи на чолі із керівницею творчої групи та авторкою ідеї створення інтегрованого курсу міжкультурної та громадянської освіти «Культура добросусідства» Маргаритою Араджионі. «Надзвичайно  дружелюбні, талановиті, феєричні люди, які навчали мене на цьому семінарі-тренінгу та навчалися разом зі мною. Атмосфера відкритості, приязні, професіоналізму. Мої тренери: Феєрична Маргарита Араджионі, промениста Неля Лисенко, іскрометна Олена Савчук, розважлива Ірина Литвинова, вишукана Валентина Потапова, завзята Лариса Петрик, чарівна Наталя Чумак, неординарна Наталя Мала та коліжанка з Хмельницького ОІППО - лагідна Лариса Дарченко залишаться у моєму серці назавжди», – такий піднесений та щирий відгук написала у своєму особистому блозі одна з учасниць тренінгу,  доцент кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти Лія Олійник.

«П'ять днів напруженого навчання в атмосфері приязні, дружби, любові. Гралися, співали, танцювали, переглядали відеоролики, сміялися... Але ж саме таким чином найефективніше відбувається процес навчання, навіть дуже серйозним речам. Інформації стільки, що ще знадобиться багато часу для її перетравлювання, усвідомлення, систематизації...», – ділиться своїми враженнями пані Лія, педагог-дошкільник із 40-річним професійним досвідом, висловлюючи думку всієї групи, яка стала за п’ять днів справжньої командою однодумців, – «Чому програму цього курсу, такого сучасного, особистісне зорієнтованого, того, що відповідає змісту Концепції Нової української школи та виховує чітку громадянську позицію «Ми всі різні, але всі ми рівні!»  не запускають масово на державному рівні у всіх заклади освіти України? Дуже хочеться, щоб ця програма для дошкільнят "Український віночок", як перша ластівка курсу "Культура добросусідства" для ЗЗСО прийшла на Миколаївщину. Постукала у двері кожного закладу дошкільної освіти, увійшла в домівки всіх здобувачів освіти. Адже маю надію, що те світле, добре, вічне, що несе цей курс, стане надбанням кожної родини, кожної дитини, й тоді є сподівання на кращу долю України».

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні