uk
У Сєвєродонецьку вітали поважних  норвезьких гостей

У Сєвєродонецьку вітали поважних норвезьких гостей

14.02.2019
353

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні  Уле Тер’є Хорпестад і Радник з питань співробітництва та розвитку Петтер Баук в останній день свогоробочого візиту в Луганську область, який тривав з 11 по 13 лютого 2019 року, відвідали Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Одна з ініціатив, яку сьогодні підтримує Норвегія в Україні, освітній проект ГО «Інформаційно-дослідний центр “Інтеграція та розвиток», спрямований на подальше ефективне  впровадження курсу «Культура добросусідства» вже в 12 регіонах країні. Проект під назвою «Формування демократичного середовища і  толерантності у дошкільних навчальних закладах, початкових школах та громадах через співпрацю педагогів і батьків" передбачає максимальну активізацію роботи за даними напрямками. Наразі у Сєвєродонецьку триває, один з 5 запланованих на 2019 рік, п’ятиденний міжрегіональний авторський семінар-тренінг з методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для педагогів закладів дошкільної освіти Луганської і Харківської областей. Тож поважні гості як раз і завітали на одну з тренінгових сесій заходу, потрапивши  в дружню та натхненну атмосферу цікавого інтерактивного навчання.

Маргарита Араджионі, керівник групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства» та Ольга Касьянова, заступник директора з наукової роботи Луганського ОІППО, координатор упровадження курсу «Культура добросусідства» в Луганській області, у розмові з норвежцями окреслили головну стратегію курсу, стан його адаптації в регіоні, актуальність і важливість для освіти Луганщини.

В свою чергу  Посол звернув увагу і на глибокі історичні зв’язки між Україною та Норвегією, які сягають ще часів Київської Русі й стародавньої Норвезької держави, і на те, що  нині набуває значення належне використання цього важливого спадку в межах розвитку українсько-норвезьких контактів, насамперед, у сфері культури, освіти та туризму. А після початку подій на Сході, Норвегія посилила співпрацю з Україною і виділяє їй фінансову допомогу у розмірі 20 мільйонів  євро на рік (завдяки частині цих коштів, як раз і підтримується проект  ІДЦ «Інтеграція та розвиток»). Уле Тер’є Хорпестад також підкреслив, що його країна провадить активну діяльність щодо підтримки України, сприяла й   буде сприяти надалі  інтеграції нашої держави в європейську співдружність (https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2158452-posol-norvegii-rozpoviv-pro-cotiri-punkti-programi-pidtrimki-ukraini.html). А з тим, що і локально і глобально цьому сприятиме власне впровадження курсу «Культура добросусідства», погодилися усі присутні.  Адже його спрямовано на розвиток громадянських компетентностей, навичок діалогових практик, толерантності серед дітей та дорослих, на розуміння демократичних цінностей та будування справжньої культури миру. Про це говорили і харківські і луганські педагоги під час відкритого невимушеного спілкування із високими гостями, із вдячністю за можливість активного просування курсу на теренах нашої країни, зокрема Луганщині та Харківщині, із надією на подальшу плідну взаємодію.