uk
Спекотний тиждень з «КД» у Чорноморську

Спекотний тиждень з «КД» у Чорноморську

25.06.2019
554

Якщо ви вважаєте, що у червні на Чорноморському узбережжі можна лише насолоджуватися довгоочікуваним літнім відпочинком, то ви нічого не знаєте, про енергійних, креативних, завзятих освітян, що завжди прагнуть нових знань, і готові навчатися, навіть під час своєї відпустки. Мова йде про учасників тренінгу для класних керівників закладів загальної середньої освіти, які будуть впроваджувати програму виховних годин для підлітків «Я. Ми. Країна»  курсу «Культура добросусідства». Роботу за програмою педагоги Одещини розпочнуть з вересня наступного навчального року, а ось підготовку до цієї відповідальної діяльності вони вже пройшли.  З 18 по 23 червня, у співпраці із Одеською академією неперервної освіти Одеської обласної ради та на прохання від неї,  ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» було організовано та проведено авторський методичний семінар-тренінг. Загалом участь у інтерактивному навчальному заході взяли 25 представників освітніх закладів. Серед них 18 класних керівників з Одеської області, решта – педагоги Волині, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти  Миколаєва, Вінниці та Полтави. В містах, що зазначені,  в травні відбулися презентації курсу і розпочалася активна підготовка до впровадження «КД» у відповідних областях. І один з важливих етапів цієї підготовки –  сертифікація майбутніх регіональних координаторів зокрема і за програмою виховних годин курсу «КД», спрямованої на розвиток громадянської освіти в Україні та формування соціальної компетентності учнів  закладів  загальної середньої освіти II-III ступенів.

Шість днів насиченої творчої ефективної співпраці в колі однодумців, перетворилися для всіх присутніх на безцінні хвилини та години набуття нового досвіду, практичних навичок, надзвичайно важливого спілкування та рефлексії. На чолі із  керівницею творчої групи розробників спецкурсу Маргаритою Араджионі та разом із майстер-тренерами, які вразили учасників своєю високою професійністю та готовністю ділитися унікальними знаннями, педагоги ознайомилися із структурою програми «Я. Ми. Країна», її особливостями та  інформаційно-методичним забезпеченням; темами Ідентичності та стереотипи. Дискримінація та її форми. Декларація принципів толерантності та толерантність до «іншого»; обговорили питання психологічної і соціальної адаптації дітей - ВПО, біженців, трудових мігрантів та їхніх батьків. Занурилися в тему «Духовно-моральне виховання. Цінності», розглянули її ієрархію та відповіли на питання, що є цінностями моїми, моєї родини, моїх сусідів.

Жваву зацікавленість викликали  питання щодо «усної історії», історичної пам’яті,  як інструменту діалогу між поколіннями та регіонами в Україні; культурної сенситивності.  Дослідили теми «Конфлікт, його складові, різні стилі поведінки в конфлікті. Огляд методів аналізу конфлікту», «Психологічні особливості підліткового віку. Ефективне спілкування підлітків з однолітками, вчителями та батьками».

Опанували методики та отримали інформацію щодо форм проведення виховних годин за темами «Громадянська позиція», «Відповідальний член громади. Маленькі кроки, які змінюють світ», «Моя стать і ставлення до неї в суспільстві», «Пошук себе, право на самовираження», «На що я витрачаю свій час.  Особистісна ефективність. Моє дозвілля»,  «Як знайти роботу чи створити її», «Права людини як цінність», «Свобода думки, совісті та віросповідання», «Емоції. Як бути, коли емоції «зашкалюють», «Як спілкуватися з іншими. Навички ефективної комунікації» тощо.   Учасники тренінгу дізналися і про те, як організувати і провести на виховній годині проблемну дискусію за темами: «Що таке патріотизм?», «Гідність», «Соціальна нерівність у суспільстві», «Насилля в школі. Як його уникнути чи протидіяти?»…

Надзвичайно актуальні теми, складні та дискусійні питання для обговорення були в центрі уваги всіх насичених навчальних днів. Проте, заняття в комфортних умовах та на свіжому повітрі, на яких теорія була у поєднанні із величезною кількістю практичних вправ, надали учасникам можливість засвоїти за короткий термін колосальний об’єм інформації, набути знань та навичок для впровадження однієї з найефективніших на сьогодні програм з громадянської світи, яка формує культуру людини, як громадянина своєї країни, надає платформу необхідну для гідного життя та самореалізації в демократичному суспільстві.

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні