uk
Про діяльність з впровадження «КД» звітували норвезьким партнерам

Про діяльність з впровадження «КД» звітували норвезьким партнерам

23.05.2019
529

Рівно півроку тому, 23 листопада 2018  у Посольстві Королівства Норвегії  між Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегії в Україні  Уле Тер’є Хорпестадом та  виконавчою директоркою ПГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» Іриною Бруновою-Калісецькою було укладено Угоду на реалізацію  проекту «Формування демократичного середовища і  толерантності у дошкільних навчальних закладах, початкових школах та громадах через співпрацю педагогів і батьків". Це надало можливість розпочати новий етап масштабної діяльності задля подальшого ефективного впровадження курсу «Культура добросусідства»  майже в усіх регіонах країні.

Про те, що було зроблено за шість місяців плідної роботи потужною командою «КД» звітували  норвезьким партнерам керівниця  проекту та керівниця творчої групи розробників курсу Маргарита Араджионі, координаторка проекту Неля Лисенко та фінансова директорка Лариса Вербовська. На зустрічі, яка відбулася 22 травня в стінах Посольства Королівства Норвегії, українських колег очікували  радник з питань співпраці та розвитку Петтер Баук та співробітник Посольства Норвегії в Україні Дмитро Лоза. Маргарита Араджионі дуже змістовно та ґрунтовно розповіла про хід реалізації проекту та його проміжні результати. Ось лише деякі з них.

Завдяки грантовій підтримці норвезьких партнерів 136 педагогів закладів дошкільної освіти із дев’яти цільових регіонів (Закарпатська, Київська, Львівська, Луганська, Одеська, Харківська, Херсонська, Чернівецька області та місто Київ) пройшли 5-денні міжрегіональні навчальні семінари-тренінги з методики роботи за програмою «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для подальшої імплементації курсу; дванадцять експертів взяли участь у 4-денній зустрічі у м. Київ щодо удосконалення освітньої програми частин 1-2 курсу «Культура добросусідства» для початкових шкіл в якості освітньої програми Нової української школи (за результатами цієї зустрічі була доопрацьована освітня програма «Культура добросусідства» і розпочалася робота по підготовці додаткових навчально-методичних матеріалів для її реалізації); у співпраці з Інститутами післядипломної педагогічної освіти було проведено 8 презентацій курсу «Культура добросусідства» для педагогів, адміністрації  закладів освіти, співробітників ІППО з нових регіонів України, які висловили бажання взяти участь у проекті; були розроблені нові програми курсу «Культура добросусідства» по роботі з батьками, 1-2 частини освітньої програми курсу «Культура добросусідства» для початкової школи Нової української школи тощо.

Тож за цей не такий вже великий проміжок часу зроблено було чимало, і така багатогранна та ефективна діяльність в межах проекту  отримала схвальні відгуки від норвезьких партнерів. З якими були обговорені шляхи подальшої перспективної для обох сторін співпраці. А що до найближчих планів, то вже в липні орієнтовно 80 педагогів закладів дошкільної освіти пройдуть 6-денні навчальні семінари-тренінги по роботі з батьками за програмою «Батьківські збори по-новому: актуально, інтерактивно, практично» та отримають тренерські навики для роботи з дорослими щодо підвищення рівня батьківської компетентності і громадянської активності.