uk
Оновлений «Український віночок» на Київщині

Оновлений «Український віночок» на Київщині

03.02.2019
577

Надзвичайно активно та натхненно в перший день останнього зимового місяця закінчувалося п’ятиденне навчання вихователів та методистів Київщині. Саме для них, у мальовничій Бучі,  було проведено перший авторський семінар-тренінг з методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для педагогів закладів дошкільної освіти  з  нового циклу Міжрегіональних семінарів.  Загалом їх відбудеться 5 по всій країні і під час їх проведення заплановано навчити майже півтори сотні педагогів. 27 фахівців (7 столичних вихователів та 20  вихователів та методистів Київської області) вже отримали сертифікати! А крім них – унікальний досвід з впровадження курсу «КД», зокрема з її суттєво оновленої програми «Український віночок. Регіон».

З Маргаритою Араджионі, керівницею групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства», акцентували увагу на  його інноваційності,  як інструменті формування соціальної компетентності дітей та молоді й розвитку громадянської освіти в Україні; механізмі  інтеграції Програми в  освітній процес  сучасного закладу дошкільної освіти. Говорили і про важливість створення моделі інтегрованого планування життєдіяльності дошкільників,  предметно-розвивального середовища в ЗДО та його впливі на формування толерантності дітей.  Під час інтерактивних вправ працювали над тим, як формувати  комунікативно-мовленнєву компетентність дітей в умовах двомовності і багатомовності в  закладі дошкільної освіти; елементи екологічної свідомості, розвивати  позитивне емоційно-ціннісне ставлення до природи, залучати  їх до посильної практичної природознавчої діяльності; формувати ціннісне ставлення дітей до традиційних  і сучасних культур, музичного та декоративно-ужиткового мистецтва. Розглядали особливості роботи з дітьми за змістовою лінією «Дитина в розмаїтті культур»; конфліктологічний аспект у програмі «Український віночок», знайомилися з іграми, спрямованими на попередження конфліктів, подолання бар'єрів у спілкуванні та розвиток комунікативних навичок; з’ясовували процес реалізації змісту підрозділу «Історія людей і пам'яток» при ознайомленні з рідним містом. Із зацікавленістю знайомилися із досвідом  роботи за курсом «КД» на Закарпатті, Одещині, Луганщині та Львівщині.  І все це  в атмосфері творчої та дружньої співпраці та конструктивної взаємодії.

«Програму занять було складено таким чином, – відмітила координаторка  семінару-тренінгу Неля Лисенко, завідувачка центру психологічної служби відділу освіти Бучанської міської ради, – щоб вона була максимально корисною  для всіх наших учасниць. І сьогодні нам дуже приємно отримувати виключно позитивні відгуки від них: «інтерактивно, практично спрямовано, ефективно»… А головне, ми відчуваємо готовність наших регіональних освітян, вже буквально з початку тижня наповнювати новим «подихом» свою роботу із дошкільнятами. Готувати їх і до навчання в умовах Нової української школи і до життя в багатоманітному міжкультурному світі».  

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні