uk
Нові барви «Українського віночка». Міжрегіональна зустріч на Луганщині

Нові барви «Українського віночка». Міжрегіональна зустріч на Луганщині

17.02.2019
601

15 лютого,  в місті Сєвєродонецьк,  у дружній,  творчій  та натхненній атмосфері завершився п’ятиденний Міжрегіональний авторський семінар-тренінг з методики роботи за програмою з міжкультурної та громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства». Тренінг проходив на базі Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і став вже другим,  з 5 запланованих на 2019 рік, заходом даного формату, який відбувся в рамках виконання ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» проекту «Формування демократичного середовища і  толерантності у дошкільних навчальних закладах, початкових школах та громадах через співпрацю педагогів і батьків"  за фінансуванням  Посольства Королівства Норвегії в Україні.

Яскравою подією заходу, яка лишила незабутні та приємні спогади у всіх учасників навчання,   став візит Улє Тер’є Хорпестада, Надзвичайного та Повноважного посла Норвегії в Україні, та Петтера Баука, радника з питань співпраці та розвитку Посольства Норвегії та щире невимушене  спілкування із поважними гостями.

26 педагогів  закладів дошкільної освіти Луганської та Харківської областей об’єдналися у єдину команду однодумців задля плідної роботи, відкритого професійного спілкування, та, звичайно, отримання нових знань та практичних навичок.

З учасниками своїм досвідом і напрацюваннями ділилися досвідчені тренери Маргарита Араджионі (керівник групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства»,  м. Київ), Ольга Романчак (методист кабінету дошкільної та початкової освіти Закарпатського ІППО, м. Ужгород), Наталія Чумак (методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО,  м. Сєвєродонецьк), Неля Лисенко (завідувач центру психологічної служби відділу освіти Бучанської міської ради, м. Буча), Олена Слєпцова (учитель початкових класів ЗЗСО м.Сєвєродонецьк, тренер курсу «Культура добросусідства»).

 «Безліч корисних вправ, завдань з якими не тільки теоретично познайомилися, а й практично випробували їх на собі. Велика вдячність тренерам – справжнім майстрам своєї справи»; «таких неймовірно різноманітних, ефективних, корисних занять ще  ніколи в житті не було. Години линули як мить.. безліч позитива, незабутніх хвилин, велике коло нових друзів і поштовх до втілення набутих знань у практику роботи з дітьми»;  «за 5 днів у Сєвєродонецьку ми отримали такий об’єм знань, який не отримаєш і за рік навчання в університеті!  І весь цей об’єм, весь новий досвід обов’язково буду використовувати, як і всі мої колеги, у своїй роботі.  Курс «Культура добросусідства» - це моє відкриття!  Він кардинально змінив мій світогляд, моє ставлення до людей, до життя, до себе!», – і це лише декілька відгуків від учасниць семінару-тренінгу. Проте вони відображають настрій та враження  всіх  26 креативних та активних представниць педагогічної спільноти закладів дошкільної освіти Луганщини та Харківщини, яким пощастило долучитися ще й до спільноти «Добрих сусідів». Наразі  до роботи з впровадження курсу «КД» буде залучено ще десятки  закладів  дошкільної освіти  і ця інноваційна діяльність набуде нового забарвлення!

Яскравою подією заходу, яка лишила незабутні та приємні спогади у всіх учасників навчання,   став візит Улє Тер’є Хорпестада, Надзвичайного та Повноважного посла Норвегії в Україні, та Петтера Баука, радника з питань співпраці та розвитку Посольства Норвегії та щире невимушене  спілкування із поважними гостями.

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні