uk
«Український віночок»  замайорить новими барвами…

«Український віночок» замайорить новими барвами…

22.01.2019
370

     Програма з міжкультурної та громадянської освіти дітей дошкільного віку «Український віночок. Регіон»  курсу «Культура добросусідства»  це не просто  перша частина наскрізного інтегрованого курсу за вибором «КД». Це  те  підґрунтя, на якому базуються інші модулі комплексу. Тому подальший успіх впровадження курсу в наступних освітніх ланках залежить від ефективності саме цієї програми, яку останнім часом  було суттєво оновлено. Її зміст на сьогодні є максимально спрямованим на те, щоб допомогти дитині дошкільного віку осягнути явища навколишньої соціальної дійсності та природного довкілля у взаємозв’язку та взаємовпливі, сприяти забезпеченню пізнавальної готовності майбутнього учня до систематичного навчання в умовах Нової української школи. 

         Але для вирішення цих завдань в першу чергу мають бути готовими педагоги ЗДО. Саме для них з кінця січня розпочинається  новий цикл  авторських семінарів-тренінгів з методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства», які  будуть відбуватися в п’яти регіонах України. Заплановано навчити майже півтори сотні вихователів та методистів ЗДО з Луганської, Харківської, Львівської, Одеської, Закарпатської  та Чернівецької областей. І напередодні цього Міжрегіонального навчального марафону, що триватиме до середини березня, на свою Тренерську нараду зібралися ті, хто  буде активно працювати у всіх п’яти областях країни. Проведення цієї зустрічі та додаткового  освітнього модулю  для тренерів програми «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» було ініційовано ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». Протягом двох днів в місті Буча, Київської області десять найкращих фахівців та сертифікованих тренерів курсу плідно працювали.

З  Валентиною Потаповою, провідною тренеркою курсу «КД», керівницею освітнього напрямку діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини, з’ясовували питання щодо важливості медійної компетентності (як однієї з ключових в сучасних умовах) та   розвитку критичного мислення у дітей. В центрі уваги була і тема «Права людини».

Обговорювали те, як краще презентувати оновлену програму курсу «КД» ( її нові акценти, наступність та особливості роботи за курсом  в освітніх закладах різного рівня (від ДНЗ до вишів); якою має бути програма майбутніх міжрегіональних семінарів для найбільшої їх ефективності. На практиці випробовували  інтерактивні форми роботи з дорослими слухачами в питаннях, пов'язаних із цінностями, міжкультурною комунікацією, стереотипами, формуванням гендерної культури особистості. І за змістом, і за атмосферою, і за результатами це була справжня творча тренерська майстерня, яку натхненно провела  Маргарита Араджионі, керівниця групи розробників спецкурсу «Культура добросусідства».

Попереду  на майстер – тренерів очікує важлива та відповідальна робота, але вже  сміливо можна говорити про готовність усієї команди  до проведення Міжрегіональних  авторських семінарів-тренінгів з методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства».  Перший, для педагогів ЗДО м. Київ і Київської області,  вже стартував 28 січня.  

Заходи відбуваються згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні