uk
«Потужний поштовх до змін в роботі з дорослими…»

«Потужний поштовх до змін в роботі з дорослими…»

10.07.2019
552

Саме його, за думкою учасників семінарів-тренінгів з методики роботи за програмою «Батьківські збори по-новому: актуально, інтерактивно, практично» курсу «Культура добросусідства», отримали всі, хто на конкурсній основі виборов право пройти навчання у цікавих та інтерактивних заходах. Тренінги, які відбувалися з 2 по 7,  з 3 по 8,  з 4 по 9 та з 5 по 10 липня,  було організовано та проведено Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні для педагогів закладів загальної середньої освіти І ступеню та закладів дошкільної освіти,  які вже мають досвід роботи за програмами наскрізного інтегрованого курсу «КД».

Вчителі-практики, вихователі-методисти  та методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних куточків нашої країни, зі Львова і Чернівців, Києва та Маріуполя,  Харкова, Вінниці, Полтави, Ужгорода та Краматорська, провели шість яскравих, насичених, плідних днів у мальовничому Чорноморську. 84 креативні, талановиті  та натхненні  спільними інтересами учасниці були  об’єднані в чотири групи для того, щоб якомога ефективніше вчитися, обмінюватися досвідом, отримувати нові практичні навички. А ще, за допомогою майстер-тренерів, фахівців та розробників курсу «КД» знаходити рішення  найскладніших проблем, які є актуальними  для кожного, хто працює із батьками.

А як їх згуртувати  та сформувати мотивацію до відвідування батьківських зборів, які існують форми їх проведення? Які існують активні та інтерактивні форми й методи навчання дорослих, який тренерський інструментарій найефективніший, якими шляхами вирішувати конфлікти та як попередити суїцид серед підлітків, як провести батьківські збори на теми, пов’язані з залежностями і віковими кризами? Безліч питань, розв’язаних разом з компетентною професійною командою тренерів. Олег Смірнов, Андрій Гусєв, Маргарита Араджионі, Валентина Потапова, Олег Охредько, Наталя Гущина не лише демонстрували високу тренерську майстерність, а й щиро ділилися її секретами щодо досягнення позитивних результатів у роботі з дорослими.

Тренерська валіза кожного з учасників була добре поповнена: знаннями про те, як розробити програму тренінгу та його структуру; різноманітними техніками роботи в групі; новими ідеями, вміннями  та новим досвідом.

Активна, динамічна креативна робота  (індивідуальна та в малих групах), презентації проектів та обговорення результатів, нестримне бажання рухатися вперед.  Згуртованість, готовність працювати та підтримувати один одного, зацікавленість кожного і кожним … такою була атмосфера гарячого тижня на морському узбережжі. На якому КД об’єднала цього разу своїх однодумців, освітян, завжди готових навчатися, вдосконалюватися та змінювати світ навколо себе на краще!

 

Захід  відбувся згідно з планом роботи Міністерства освіти і науки України  в рамках проекту громадської організації  «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»   «Розвиток демократичного середовища і толерантності через співробітництво освітян та батьків у закладах дошкільної освіти, початкової школи і громадах»,  який здійснюється за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні